Facebook Pixel

Що штовхає європейців до розмов про скорочення допомоги для України та миру з росією

За словами Костянтина Федоренка, дослідника Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень у Берліні, звичайних європейців найбільше турбують дві проблеми.

Обидві багато хто пов’язує з російсько-українською війною, наприклад, «Альтернативи для Німеччини» (AFD), яка активно виступає за примирення з рф.

Що чекає на Євросоюз у наступні 10-20 років

Чим невдоволені громадяни ЄС

Перше – міграція. За словами Федоренка, у більшості європейських країн це основний привід голосувати за правих. Зазвичай вони виносять антиміграційні питання на перед власної програми: AFD, «Брати Італії», «Національні збори» Марін Ле Пен у Франції, «Партія свободи» Нідерландів

Quote«Останні десять років у Німеччині показують, що неухильно збільшується критичність настроїв людей щодо поточної міграційної політики. Це переважно стосується людей із Близького Сходу, хоча є й меседжі проти українців, але вони використовуються обережно», – каже Костянтин.

Він наголошує, що найбільше переживають через зростання злочинності. Хоча треба розуміти, що на абсолютному рівні вона значно нижча у Німеччині зараз, ніж була, наприклад, у 90-ті. Але багато злочинців походять із Сирії, Афганістану. При цьому абсолютна більшість мігрантів є законослухняними.

Quote«Нещодавно була сумнозвісна конференція за участі AFD, де говорили про депортації мігрантів із Німеччини або, як вони кажуть, принаймні створення позитивних стимулів, щоб з Німеччини їхали навіть ті, хто вже має громадянство, але походить з інших країн. Тому що вони нібито культурно не сумісні з Німеччиною тощо. Насправді це дуже радикальні слогани, але на певну частину електорату вони працюють», – говорить дослідник.

Європейців турбує інфляція та погіршення рівня життя

За останні два роки, у тому числі у зв'язку з перериванням потоків дешевих енергоносіїв з росії, у Німеччині зросли ціни на побутові товари. Федоренко зазначає, що ціна піднялася у півтора-два рази порівняно з 2020 роком.

Quote«Відповідно, це викликає переживання, особливо в нижчих класах та середньому. А це якраз люди, які формують електорат правих партій в Європі. Рівень життя впав – відповідальний нинішній уряд – це спричиняє підйом крайніх правих та лівих. Через це AFD виступає, щоб якнайшвидше встановити мир між Україною та росією», – зображує логічний ланцюжок виборців AFD Костянтин.

Навряд чи за кілька років європейці повернуть собі рівень життя ще доковідного 2019 року. Останні кілька років була криза, з якої деякі країни тільки починають виходити. Це також стимулюватиме настрої щодо завершення війни або припинення фінансування України.

Quote«У Німеччині нещодавно було опитування, на чому німецькому уряду варто економити. Найпопулярнішою чи другою найпопулярнішою опцією було – менше допомагати Україні, майже 40% підтримали цю ідею. Чому? У Німеччини самої є економічні проблеми».
Подякувати 🎉