Facebook Pixel

Польща попереджає про ймовірність гібридних атак супроти України

Польща: існує висока ймовірність гібридних атак супроти України. Фото: pap.pl

Польща: існує висока ймовірність гібридних атак супроти України. Фото: pap.pl

Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський указав, що за оцінками польської сторони, існує досить висока ймовірність гібридних атак супроти України. Він запевнив, що Польща готова рішуче стояти на боці підтримки суверенітету і територіальної цілісності України. Про це йшлося у його телефонній розмові з міністром внутрішніх справ України Денисом Монастирським.

Quote«Ми свідомі можливих сценаріїв подальшого розвитку подій, які можуть бути реалізовані проти України, щоб підірвати стабільність нашої держави, розпорошити її увагу та сили, а також, у якийсь спосіб, погіршити її стосунки з Польщею і ЄС», — зазначив Монастирський.

Він також розповів про деталі спеціальної прикордонної операції «Полісся». ЇЇ розгорнули, щоб попередити протиправну діяльність з боку іноземців на українській ділянці рубежу з Республікою Білорусь, а також про виділення Кабінетом Міністрів 175 млн грн на посилення охорони українського кордону.

Своєю чергою очільник польського правоохоронного відомства повідомив про тимчасову деескалацію напруги, а також очевидні ознаки зміни тактики дій емігрантів, які намагаються прорватися через білорусько-польський кордон, штурмуючи його в різних місцях невеликими групами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Міграційна криза на білорусько-польському кордоні триває із серпня. Варшава звинувачує Мінськ у спеціально створеному міграційному тиску в межах ворожих гібридних дій проти Польщі та ЄС.

На початку листопада ситуація критично загострилася. Тоді близько чотирьох тисяч мігрантів розбили біля кордону наметові містечка й час від часу вдаються до спроб силового прориву через кордон. Польща ввела надзвичайний стан поблизу кордону та стягнула туди війська для його охорони.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини