Facebook Pixel

У Німеччині пропонують тимчасово розмістити «біженців Лукашенка» в Україні

Найбільша фракція бундестагу озвучила пропозицію щодо розв'язання міграційної кризи, яка вже декілька днів триває на білорусько-польському кордоні. Соціал-демократи пропонують спочатку «контрольовано» пустити біженців до Польщі, звідки потім доправити їх у третю країну за межами ЄС. Там вони й чекатимуть на рішення щодо своїх заявок на отримання притулку.

Експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії Нільc Шмід уточнив, що для розв'язання проблеми можна було б домовитися з Україною.

Quote«Так ми можемо дати чітко зрозуміти, що не кожен біженець автоматично потрапить до Євросоюзу», — підкреслив він.

Політик розкритикував реакцію Польщі на ситуацію на кордоні з Білоруссю. Окремо він зупинився на повідомленнях про те, що польська сторона витісняє нелегалів назад у Білорусь і не дає їм можливості навіть подати заявку на отримання притулку. Шмід наголосив, що Польща зобов’язана дотримуватися норм міжнародного права про захист прав біженців.

Додатково. У виникненні міграційної кризи ЄС звинувачує самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Його режим також звинувачують у використанні нелегалів як інструменту для тиску на західні країни. Країни блоку практично завершили підготовку нового, уже п’ятого за рахунком, пакету санкцій проти Білорусі.

Колишній посол Білорусі у Франції та Польщі Павло Латушко заявив, що білоруські спецслужби проводили навчання із частиною нелегалів з Афганістану та Іраку, щоб ті влаштовували провокації на білорусько-польському кордоні. За його словами, цих людей готували до «зіткнень на кордоні Білорусі та ЄС із застосуванням зброї».

Контекст. Міграційна криза на білорусько-польському кордоні триває із серпня. Варшава звинувачує Мінськ у спеціально створеному міграційному тиску в межах ворожих гібридних дій проти Польщі та ЄС.

Днями ситуація критично загострилася. За приблизними підрахунками, наразі поблизу польського кордону з боку Білорусі перебувають приблизно 4 тис. мігрантів. Вони розбили наметові містечка й час від часу вдаються до спроб силового прориву через кордон. Польща ввела надзвичайний стан поблизу кордону та стягнула туди війська для його охорони.

Подякувати 🎉