Facebook Pixel

З Білорусі до Польщі прямує велика колона мігрантів

У прикордонному районі Білорусі очевидці зафіксували велику колону мігрантів, яка рухалася до прикордонного КПП «Брузги-Кузниця» на білорусько-польському кордоні. Колону супроводжували люди у військовій формі та з автоматами. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За повідомленнями, у колоні близько кількох сотень людей – серед них багато жінок і дітей.

Інформацію про мігрантів підтвердив Держприкордонкомітет Білорусі. За даними відомства, «на такий крок розпачу біженців спонукала байдужість і нелюдське ставлення польської влади».

Водночас у Польщі вже посилили ділянку кордону, до якої прямує колона мігрантів. За даними міністра оборони Маріуша Блащака, там наразі чергують понад 12 тисяч військових. Речник міністра — координатор спецслужб Польщі Станіслав Зарин на своїй сторінці у Twitter назвав рух колони «спробою силового проникнення». У МЗС Польщі зазначили, що режим Лукашенка прагне досягти ескалації ситуації на польському кордоні, що може призвести до жертв.

Ситуація на польському кордоні також занепокоїла і сусідню Литву. Вона вирішила направити туди свої війська, а також обговорить введення режиму надзвичайної ситуації на кордоні.

Контекст. Міграційна криза на білорусько-польському кордоні триває із серпня. Варшава звинувачує Мінськ у спеціально створеному міграційному тиску в межах ворожих гібридних дій проти Польщі та ЄС.

Подякувати 🎉