Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Литва почала закупівлі електроенергії у БілАЕС усупереч закликам до України відмовитися від таких закупівель у Білорусі

Литва різко збільшила споживання білоруської електроенергії після запуску першого енергоблоку Білоруської АЕС, хоча Україна ввела заборону на такі закупівлі за закликом литовської влади.

Литовська влада закликала Україну не брати електроенергію з Білоруської АЕС, і Україна вже ввела заборону на перетоки, а також імпорт електроенергії з Білорусі, пише глава комітету ВР з питань енергетики Андрій Герус.

«Сама Литва не стала забороняти перетоки білоруської електроенергії. Хоча за документами це оформлялося як імпорт через Латвію, але фізично в Литву заходила електроенергія з Білорусі — усі це бачили та розуміли, а міністр енергетики Литви визнавав публічно, що Литва споживає електроенергію з Білоруської АЕС», — повідомив Андрій Герус.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
247018803-10224567569870403-6466670919244690826-n.jpg

За словами глави комітету, саме 4 жовтня почалося різке збільшення перетоків електроенергії до Литви, після того як на першому блоці Білоруської АЕС було завершено ремонт і він був включений в мережу. Енергоблок вийшов 12 жовтня на свою повну потужність — 1170 МВт.

Герус також зазначив, що у вересні 2021 року перетоки були на рівні 100 — 300 МВт•год, у другій же половині жовтня вони вже перевищували 500 МВт•год. А 19 жовтня був зафіксований максимальний показник за останні півроку — 814 МВт•год білоруської електроенергії заходило в Литву. Очевидно, що і тепер до Литви надходять великі обсяги електроенергії з Білоруської АЕС, проти чого, як ми чули, бореться Литва.

Підписуйтесь на нас в Google News!

До того ж на початку жовтня Литва вдвічі збільшила імпорт електроенергії з Калінінградської області РФ.

«Після заборони імпорту білоруської електроенергії в Україні ринок Балтії став єдиним ринком для Білорусі. Це, очевидно, підсилило переговорну позицію покупців і щодо ціни для балтійських країн. Хороший повчальний кейс про прагматичну політику заради своїх національних економічних інтересів. Гадаю, у Литви цієї зими буде все добре, без серйозних ризиків дефіциту електроенергії», — зазначив глава енергетичного комітету ВР.

Довідка. Президент Литви Ґітанас Науседа закликав 19 березня 2021 року Україну не купувати електроенергію з Білоруської АЕС. У травні 2021 року імпорт електроенергії з Білорусі був заборонений, і ця заборона діє досі.

Контекст. Україна може зіткнутися з дефіцитом генерувальних потужностей у діапазоні від 2,5 ГВт у 2025 році до 9 ГВт у 2031-му, якщо не встановить потрібний рівень базових і напівпікових генерувальних потужностей.

Коментарі

Всі новини