Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна відмовилася від електроенергії з Росії та Білорусі: це прискорить приєднання до енергосистеми Європи

Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), обмежила пропускну здатність для імпорту в Україну електроенергії з Росії та Білорусі до 1 жовтня 2021 року.

Таке рішення регулятор ухвалив під час чергового засідання, йдеться в матеріалах на сайті НКРЕКП.

Комісія обмежила пропускну здатність до 0 МВт для держав, які не є сторонами Енергетичного співтовариства.

Однак обмеження не торкнуться таких міждержавних ліній електропередачі, як-от:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • ЛЕП-110 кВ Добрянка – Терехівка;
  • ЛЕП-110 кВ Славутич – Комарин;
  • ЛЕП-35 кВ Кортеліси – Мокрани;
  • ЛЕП-0,4 кВ Кошари – Ритець.

Водночас голова НКРЕКП Валерій Тарасюк не виключив, що регулятор продовжить обмеження пропускної здатності імпорту електроенергії між Україною та Росією з Білоруссю й після 1 жовтня.

Підписуйтесь на нас в Google News!

НКРЕКП також анулювала результати річних аукціонів, на яких було розподілено пропускну здатність на 2021 рік із боку Росії та Білорусі.

Водночас зменшення кількості електроенергії може стати причиною більш стрімкого зростання тарифу на електроенергію для населення. Наразі уряд планує підвищити вартість електроенергії з липня 2021 року.

Зокрема, регулятор доручив виробникам електроенергії з використанням вугілля забезпечувати накопичення вугілля на кінець кожного місяця 2021 року для ТЕС і ТЕЦ згідно з графіком накопичення, затвердженим Міненерго.

Міністр енергетики Герман Галущенко в листі на ім'я глави НКРЕКП Валерія Тарасюка від 17 травня зазначив, що наразі триває процес підготовки до відокремлення Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) від паралельної роботи з енергосистемами Росії та Білорусі з її подальшим приєднанням до європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E.

Ключовою вимогою в разі приєднання ОЕС України до ENTSO-E є забезпечення відповідності власних генерувальних потужностей для покриття прогнозованого попиту на електричну енергію.

Імпорт електроенергії негативно впливає на економічний стан виробників електроенергії. Крім того, імпорт негативно впливає на діяльність вугледобувних підприємств і на здатність виробників забезпечити закупівлю достатньої кількості палива для сталого проходження осінньо-зимового періоду.

Зокрема, в «Укренерго» зазначили, що відсутність імпорту не створює загрози операційній безпеці функціонування ОЕС в умовах відсутності аварійності або за низької аварійності на енергоблоках теплових і атомних електростанцій та за наявності енергоресурсів до початку осінньо-зимового періоду 2021/2022 років.

Коментарі

Всі новини