Facebook Pixel

До мережі підключили другий реактор ХАЕС, що може скоротити імпорт енергії до мінімуму

«Енергоатом» вивів із ремонту другий енергоблок Хмельницької АЕС потужністю приблизно 1 ГВт, що допоможе збалансувати енергосистему на тлі високої аварійності теплових блоків і низьких запасів вугілля на складах ТЕС.

«Додаткова потужність 1000 МВт може дати змогу за критичного навантаження на ОЕС України в зимовий період відмовитися від імпорту електроенергії з Росії, до якого країна була змушена вдатися через дефіцит вугілля та аварійні ремонти на теплоелектростанціях України», — пояснили в компанії.

Введення в дію ХАЕС-2 сталося на місяць раніше, ніж було заплановано, завдяки оптимізації виробничих процесів і самовідданій праці хмельницьких атомників.

Telegram Logo

Зараз атомники виводять реактор на проєктну потужність. Станом на 19:00 UTC+2 потужність реактора була 645 МВт.

Проте теплова генерація не справляється зі своїм завданням навіть за сприятливих умов, і на час написання матеріалу 12 енергоблоків ТЕС перебувають в аварійному стані й не здатні виробляти енергію.

Ще 5 енергоблоків ТЕС стоять через брак палива.

stan-blokiv-tes-ta-aes-nek-ukrenergo-google-chrome.jpg

Наразі Україна імпортує електроенергію обсягом 920 МВт із чотирьох сусідніх держав: Білорусі, Угорщини, Румунії та Словаччини.

Контекст. Комісія Держатомрегулювання провела засідання 9 лютого, під час якого погодила завершення ремонтних робіт на енергоблоці №2 та його підключення до ОЕС України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини