Facebook Pixel

RAB-регулювання: наскільки подорожчає електроенергія для бізнесу

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), прогнозує зростання тарифів на розподіл електроенергії як результат введення RAB-регулювання в середньому на 25% з 1 січня 2021 року.

Про це заявила членкиня НКРЕКП Ольга Бабій на зустрічі про введення стимулюючого тарифоутворення, передає ExPro.

«Очікуване зростання тарифу на розподіл, яке ми бачимо зараз на тій моделі, яка є (ми ще не бачили остаточних документів), — це до 25%. Ми не вважаємо, що це зростання буде істотним, але про це треба говорити, особливо з роздрібним споживачем... в основному це відчує промисловість, з ними треба комунікувати і говорити про це», — сказала Бабій.

При цьому вона додала, що для побутових споживачів збільшення ціни на електроенергію в результаті зростання тарифу на розподіл не відбудеться. Однак такий рівень зростання тарифів на розподіл збільшить платежі «Енергоатому» за розподіл по ПСО на 5 млрд грн на рік.

«Побутовий споживач захищений 1 грн 68 коп., він не відчує. Відчує навантаження зростання тарифу на розподіл, будемо щирі, в подальшому «Енергоатом», який буде виконувати це ПСО. За нашими розрахунками, це близько плюс 5 млрд грн прибутку «Енергоатому», якими він покриватиме ПСО для населення», — пояснила Бабій.

Вона також додала, що не бачить ніяких інституційних ризиків від впровадження RAB-тарифів.

НКРЕКП уже отримала 26 заявок від операторів системи розподілу електроенергії (ВСР) на встановлення з 1 січня RAB-тарифів. Першим може бути Тернопільобленерго.

В кінці серпня НКРЕКП затвердила зміни до низки постанов для впровадження стимулюючого тарифоутворення для операторів системи розподілу електроенергії (RAB-тарифи). Норми доходу на стару і нову базу активів встановлено на рівні 3% і 16,74% відповідно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉