Компроміси для миру: на що готові українці у 2024 році – Володимир Паніотто, президент КМІС

На які компроміси готові українці заради миру

Володимир Паніотто, президент КМІС, в інтерв'ю The Page зазначає, що соціологічні дані КМІС свідчать про поступове зростання готовності українців до компромісів у переговорах з росією. З початку повномасштабної війни цей показник зріс із 7% у 2022 році до 33% у 2024-му.

Проте компроміси, які обговорюють громадяни, часто передбачають тимчасові рішення, такі як передача Криму під міжнародний протекторат, проте ні в якому разі не визнання територій російськими.

На які поступки готові українці для миру

Володимир Паніотто пояснює, що ключовим фактором для більшості українців є гарантії безпеки. «Українці готові обговорювати поступки лише за умови, що це забезпечить захист нашої країни, наприклад, через вступ до НАТО», — зазначає він.

Соціолог також додав, що громадська думка залишається гнучкою і залежить від подій на фронті. Успішні військові дії, як-от звільнення територій, значно зменшують підтримку переговорів, тоді як затяжна війна підвищує інтерес до дипломатії.

«Люди звикли жити у вільній країні, для них просто жах опинитись у росії, тому вони готові на поступки тільки за вагомих гарантій безпеки, скажімо, членства у НАТО. Варто розуміти, що в українців немає чіткої формули можливого компромісу з рф, тому різні варіанти можуть бути вкрай по-різному підтримані», — каже Паніотто.

Наприклад, запропонований в останньому опитуванні КМІС варіант домовленостей зі вступом України до НАТО та ЄС, але залишенням Донецької, Луганської областей і Криму в рф готові підтримати вже 57%, однак більшість людей вибрали це не як легкий вибір (20%), а важкий варіант (37%).

Тому ставлення до територіальних поступок доволі складно дослідити через значну залежність від контексту та конкретних запропонованих варіантів, що різняться лише у деталях.

Як в Україні маніпулюють соціологією

Читати на The Page

AGRO UKRAINE SUMMIT 2025: оголошено перших 60 спікерів!

інформаційна підтримка