Facebook Pixel

«Зелена» зона ЄС, біженці та вакцинація: найважливіші політичні новини України цього тижня

Головні політичні новини: ЄС закриває кордони для українців, а Зеленський закликає вакцинуватися. Фото: УНІАН

Головні політичні новини: ЄС закриває кордони для українців, а Зеленський закликає вакцинуватися. Фото: УНІАН

Редакція The Page підготувала огляд найважливіших подій тижня 8 — 12 листопада. Що сталося в країні та як ці події вплинули на політичну ситуацію, читайте в нашому матеріалі.

Головні новини, які вплинули на політику:

  • біженці на кордоні Польщі та Білорусі;
  • затримання ката, який керував в`язницею «Ізоляція» в Донецьку;
  • Україну вилучили із «зеленої» зони Європейського Союзу;
  • РНБО розпочала деолігархізацію;
  • Зеленський емоційно закликав українців вакцинуватися.

Криза біженців на кордоні Польщі та Білорусі

Тривожні новини з’являються з кордону Білорусі та Польщі увесь тиждень. Біженці з Іраку намагаються прорватися через польський кордон із боку Білорусі. Кризу посилює російська пропаганда та останній диктатор Європи Олександр Лукашенко.

Проблема докотилася і до України, коли німецький політик, експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії в німецькому Бундестазі Нільс Шмід запропонував залучити нашу країну до вирішення проблеми з біженцями на кордоні Польщі та Білорусі.

Telegram Logo

На таку заяву жорстко та не дуже дипломатично відповів секретар РНБО Олексій Данілов:

Quote«На засіданні РНБО ми розглядали відповідну заяву Шміда. У нас є пропозиція до соціал-демократів Німеччини: взяти собі додому по два, по три, по п’ять біженців. Якщо мало місця в Бундестазі, то нехай їх беруть до себе і нехай вони там перебувають. З якого дива ми маємо брати їх до себе, якщо німці мають про них піклуватися?»

Ситуація з біженцями на польському кордоні досі не вирішена, і поки що невідомо, як європейські держави будуть розв’язувати проблему. Тим часом президент Володимир Зеленський запевняє польського президента Анджея Дуду, що з нашого боку кордони будуть пильно охоронятися.

Затримання злочинця, який керував в’язницею «Ізоляція» в Донецьку

Контррозвідники СБУ затримали в Києві колишнього бойовика терористичної організації «ДНР», очільника незаконної в’язниці «Ізоляція» на тимчасово окупованій території Донецької області Дениса Куликовського (Палич).

Затриманий бойовик Денис Куликовський, який керував в'язницею «Ізоляція» в окупованому Донецьку. Скриншот

Затриманий бойовик Денис Куликовський, який керував в'язницею «Ізоляція» в окупованому Донецьку. Скриншот

За даними звільнених із полону українців, він особисто брав участь у допитах та катуваннях українців, яких незаконно ув’язнювали терористи.

Дениса Куликовського затримали на підставі звинувачень за низкою серйозних статей: ст. 149 (торгівля людьми); ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації); ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань); ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни). Натепер Куликовський дає свідчення, а суд вже відправив його під варту.

Як відомо, у в’язниці в Донецьку в різний час утримували близько 3,5 тис. осіб, із яких 1,6 тис. — це цивільні особи. Їх жорстоко катували та піддавали сексуальному насильству.

Наразі невідомо, як саме СБУ затримала бойовика: чи була це спецоперація правоохоронців, або Куликовський просто жив у Каєві ще з 2019 року. Однак затримання бойовика, якого підозрюють у скоєнні таких злочинів, вкрай важливе для тих, хто пережив полон, та для майбутніх справ проти бойовиків.

Європейський Союз вилучив Україну із «зеленого» списку країн

Рада Євросоюзу оновила список третіх країн, окремих адміністративних регіонів і територій, для громадян яких із 9 листопада мають поступово скасовувати карантинні обмеження на зовнішніх кордонах.

Зокрема, із зазначеного списку країн вилучили Україну та Сінгапур.

Україну вилучили із «зеленого» списку країн ЄС. Фото: УНІАН

Україну вилучили із «зеленого» списку країн ЄС. Фото: УНІАН

Тепер громадяни України не можуть вільно в’їжджати до країн Європейського Союзу. Останні тижні в Україні фіксують велику кількість нових заражень коронавірусною хворобою, а статистика вакцинації населення на тлі інших європейських країн у нас зовсім низька.

Війна проти олігархів розпочалася

Рада національної безпеки і оборони розпочала реалізацію закону про олігархів.

Quote«Ми на засіданні Ради нацбезпеки і оборони торкнулися закону про деолігархізацію, який уже підписаний, щодо якого вже є остаточна редакція. Починається велика робота в цьому напрямку, є відповідна робоча група, там є декілька підрозділів, окремо працює апарат Ради нацбезпеки і оборони над своїм завданням, окремо працює Кабінет Міністрів. Групу, яка перебуває в Кабінеті Міністрів, очолює міністр юстиції Малюська», — заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Уже скоро можна очікувати публікації списків олігархів. П’ятий президент України Петро Порошенко не став довго чекати та оголосив про продаж 100% корпоративних прав на телеканали «5 канал» і «Прямий» новому медіахолдингу «Вільні медіа».

Чи допомогло це Порошенку, ми дізнаємося вже дуже скоро.

Заклик Зеленського до населення вакцинуватися від коронавірусу

Президент Володимир Зеленський закликав українців вакцинуватися та зазначив, що за дві доби країна втратила вдесятеро більше громадян, ніж за два роки війни.

За його словами, більшість із тих, хто хворіє та помирає від COVID-19, не вакциновані.

Зеленський закликає українців робити щеплення, щоб подолати рекордну смертність від коронавірусу. Фото: УНІАН

Зеленський закликає українців робити щеплення, щоб подолати рекордну смертність від коронавірусу. Фото: УНІАН

Якщо у Європі повний курс вакцинації пройшли вже 65% населення, то в Україні стільки ж — не зробили жодного щеплення.

Quote«Скільки становить сьогодні населення України? Понад 40 мільйонів. Що об’єднає завтра українців, які хочуть, аби ці 40 мільйонів не перетворилися на 20? Усі вони будуть вакциновані», — заявив Зеленський у своєму емоційному відеозверненні.

Президент уточнив, що за два роки в боях на Донбасі загинули 146 українських військових, водночас за минулі дві доби від COVID-19 померли понад 1,5 тис. українців.

Quote«За дві доби через вірус ми втратили вдесятеро більше, ніж за два роки війни», — додав президент.

Коментарі

Всі новини