Facebook Pixel

Тролінг Разумкова та зґвалтування парламенту: як Рада голосувала за закон про олігархів

23 вересня на засіданні Верховної Ради проголосували за законопроєкт про деолігархізацію. Опозиція вважає, що регламент парламенту грубо порушили. А цей день у Раді порівнюють із днем, коли проголосували за «диктаторські закони 16 січня».

Наступного дня виявилося, що спікер Ради Дмитро Разумков, навіть з лікарняного, зміг покепкувати над «слугами».

Що відбулося у Раді

Законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)», який до Ради подав президент України, ухвалили у другому читанні та загалом.

Перед голосуванням трибуну деякий час блокували депутати від «Європейської солідарності», а під стінами парламенту зібралися активісти, які намагалися перекрити вулицю Грушевського. Влада змогла розібратися зі всіма одразу: поліція прибрала протестувальників з проїжджої частини, а депутати проголосували за законопроєкт Зеленського без розгляду поправок.

Ще перед голосуванням представники «Слуг народу» обіцяли ухвалити законопроєкт «попри все» і вони це зробили. За словами народного депутата Данила Гетманцева, у більшості були голоси за цей законопроєкт. Так і сталося. 279 народних депутатів із 379, зареєстрованих у сесійній залі, проголосували «за».

Quote«Я десь вже це бачила.16 січня 14 року. 26 квітня 10 року. Самовдоволені, нахабні, попри протест опозиції, вони тоді протягли диктаторські закони і ратифікацію так званих харківських угод», – заявила депутатка від ЄС Ірина Геращенко після голосування.
Ірина Геращенко тримає папірець з написом «Диктатор» над головою Руслана Стефанчука (фото: УНІАН)

Ірина Геращенко тримає папірець з написом «Диктатор» над головою Руслана Стефанчука (фото: УНІАН)

На її думку, підтримка закону про олігархів свідчить, що «слуги» помножили парламент на нуль, заблокувавши право опозиції на поправки.

Інший представник опозиції Ярослав Железняк із фракції «Голос» назвав голосування «ґвалтуванням парламенту».

Quote«Парламент зламали через коліно. Вже гидко говорити: «Наше скликання не порушує регламент», — написав він.

Тролінг Разумкова, чи Поправка №398

Вже сьогодні зранку Дмитро Разумков подякував депутатам за те, що вони підтримали його поправку до законопроєкту. Згідно з нею, не Рада національної безпеки та оборони вноситиме осіб до реєстру олігархів, а НАЗК.

Однак саме це стало правовою колізією, бо депутати ухвалили й інші поправки №№396 та 406, а вже вони суперечать поправці Разумкова.

Як зізналися самі депутати: вони «просто не помітили це». Звичайно, турборежим часто впливає на якість законопроєктів та здоровий глузд.

Таким чином, тепер нардепам доведеться переголосовувати такий важливий для президента закон. А «слуги» вже зізнаються, що їх «затролив спікер».

Дмитро Разумков (фото: УНІАН)

Дмитро Разумков (фото: УНІАН)

Quote«Я вважаю, що у спікера завжди було класне почуття гумору. Я думаю, що це такий вишуканий тролінг», — заявив журналістам Гетманцев після подяк Разумкова.

Що робити із законом про олігархів

Поки що НАЗК взагалі не в курсі, за що голосували депутати, бо з ним не консультувалися, депутати думають, що ж робити.

«Закон про олігархів 5599 переголосовуватимуть. Ось треба було так поспішати і гнати по беззаконню вчора, щоб сьогодні вже починати його гарячково виправляти! Тепер потрібне ще одне голосування в Раді (за ст.131), щоб виправити юридичну колізію. Інакше не підпишуть», — повідомив Железняк.

А «слуги» зізнаються, що розгляд цього питання вже запланували на наступний пленарний тиждень.

Що кажуть про скандальний день у Раді

Журналісти, політологи та експерти наперебій критикують таке голосування монобільшості та прогнозують страшне майбутнє парламенту через порушення регламенту.

Народна депутатка від ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе у коментарі The Page зазначила, що «слуги народу» «пропустили ухвалення «харківських угод» і диктаторських законів 16 січня 2014-го, тому не зробили висновків».

Quote«За вказівкою з Банкової парламентаризм ламають через коліно. Це наочна ілюстрація того, що європейська та євроатлантична інтеграція для влади – лише гасло для заспокоєння тієї частини виборців СН, яка за вступ в ЄС і НАТО. Суспільство уже підготували до того, що Захід поганий. Тепер перейматимуть досвід «Єдиної Росії» і КП Китаю», — уточнила вона.

А «слуги» зізнаються, що сталася помилка: «Дійсно йдеться про помилку, яку зробив комітет, це наша спільна помилка, але ми це виправимо... або через статтю 131 регламенту або шляхом внесення змін до цього закону... Ми зараз проводимо консультації. Якщо ми не скористаємося процедурою 131-ї статті, ляже на стіл (на підпис президенту) той, який є (текст законопроєкту), а потім ми внесемо зміни ... Закон через пів року набуде чинності, тому ніяких проблем з цим немає», — зазначив Гетманцев.

Данило Гетманцев (фото: УНІАН)

Данило Гетманцев (фото: УНІАН)

На думку політолога Ігоря Чаленка, проблема ухвалення закону 5599 в тому, що була порушена домовленість між різними фракціями, що стосувалася процедури розгляду.

Quote«Не було б жодної проблеми, якби затягнули на додаткові дві години розгляд питання для того, щоб інші фракції могли зачитати свої поправки», — заявив експерт у коментарі The Page.

Він вважає, що через таке голосування на парламент чекають проблеми, і з опозицією і з іншими інституціями, які стежать за конституційністю рішень Ради.

Ба більше, після підписання закону Зеленським уповноважена з прав людини Людмила Денісова може звернутися до Конституційного суду з проханням визнати закон про олігархів неконституційним.

Подякувати 🎉