Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: що Зеленський хоче від олігархів

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Як розповіло The Page джерело в Офісі президента, після ухвалення сьогоднішнього антиолігархічного закону йдуть активні переговори про те, кого включати до списку олігархів. Нагадаємо, що майбутні олігархи мають відповідати трьом із чотирьох критеріїв: мати статки понад 2,3 млрд гривень, володіти монополією, мати вплив на політику або володіти ЗМІ. Сьогодні, за словами секретаря РНБО Олексія Данілова, таких кандидатур тринадцять.

За даними джерела в ОП, практично визначилися з кандидатурами Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського, Віктора Пінчука, Віктора Медведчука, Петра Порошенка, Дмитра Фірташа, Сергія Льовочкіна. Решта кандидатів поки що під питанням.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Основних обмежень для олігархів кілька: заборона на участь у приватизації, підтримку партій, володіння ЗМІ, які пишуть про політику. А також вимога до держcлужбовців: декларувати свої зустрічі з олігархами.

Quote«Але головна проблема — це залучення грошей з-за кордону. Західні кредитори здебільшого з побоюванням ставитимуться до подібних санкцій, і вартість кредитів після цього, безумовно, зросте», — сказав співрозмовник видання.

За його словами, олігарх може вийти зі списку, якщо припинить у будь-який спосіб впливати на політику і продасть свої ЗМІ.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Основна мета законопроєкту — змусити Ахметова розпрощатися з ТРК «Україна», Коломойського — з «1 + 1», а Льовочкіна та Фірташа — з «Інтером». Усі їхні медіаімперії мають знайти нових власників або припинити існування. Почасти це означатиме кінець олігархічних ЗМІ в країні й усього, що самі великі підприємці побудували на їхній базі», — пояснив співрозмовник видання.

Як розповіло The Page джерело в Мінінфраструктури, глава цього міністерства Олександр Кубраков обстоює повторне призначення до наглядової ради «Укрзалізниці» Сергія Лещенка.

Quote«В Офісі президента вважають, що Лещенко корисний. Сергія досить добре сприймають західні посольства, а його присутність у наглядовій раді компанії дасть змогу розв'язувати безліч проблем із західними кредиторами», — пояснив співрозмовник.
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини