Facebook Pixel

Доведеться переголосовувати: правка Разумкова створила юридичну колізію в законі про олігархів

Закон про олігархів: хто їх визначатиме та вноситиме до реєстру. Фото: УНІАН

Закон про олігархів: хто їх визначатиме та вноситиме до реєстру. Фото: УНІАН

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков привітав ухвалення президентського законопроєкту про боротьбу з олігархами №5599, оскільки нардепи проголосували за його правку до нього. Ідеться про правку 398, якою передбачено що визнавати особу олігархом буде не Рада нацбезпеки (РНБО), а Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

«Дякую і комітету, і Верховній Раді, що підтримали мою з колегами правку за номером 398! Тепер НАЗК за зверненням спеціальної комісії буде вносити особу до реєстру олігархів», — написав голова ВР у Facebook.

Проте депутати проголосували й за правки 396 та 406, які суперечать запропонованому Разумковим.

Telegram Logo

«За закон про олігархів 5599 будуть переголосовувати... Тисячу п'ятсот разів говорили, що там є юридичні помилки. Тепер потрібно ще одне голосування в Раді (за ст. 131), щоб виправити юридичну колізію. Інакше не підпишуть. У чому проблема? Узяли до уваги одночасно три (396, 398, 406) правки, які суперечать одна одній», — повідомив лідер фракції «Голос» Ярослав Железняк на своєму телеграм-каналі.

Правка 398 передбачає, що відповідальний у питанні визнання особи олігархом — очільник НАЗК. Водночас у правці 406 вказано, що цим займатиметься РНБО.

За словами Железняка, нардепи хочуть знову переголосувати за статтю 5 закону, «статтю про те, як олігарх визнається олігархом». Лідер фракції припустив, що голосування з цього приводу може відбутися вже наступного тижня.

Контекст. Напередодні Рада ухвалила президентський законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» у другому читанні та в цілому.

Президент Володимир Зеленський 2 червня вніс до Верховної Ради законопроєкт про олігархів як невідкладний. Уже 3 червня текст документа з'явився на сайті Верховної Ради. Згідно з цим текстом, рішення щодо внесення осіб до реєстру олігархів ухвалюватиме РНБО.

1 липня ВР ухвалила президентський законопроєкт №5599 у першому читанні.

Коментарі

Всі новини