Відбувся день холостяка — торговельний захід, у межах якого найбільші китайські майданчики надають великі знижки на свої товари. Цього року багато хто переживав, що агресивні дії Пекіна щодо власних технологічних фірм можуть негативно позначитися на товарообігу. Та й були побоювання щодо купівельної спроможності населення через продовження боротьби з коронавірусом. Проте Alibaba та JD.com вдалося довести загальний обсяг продажів до $139 млрд.
Якщо раніше торговельні акції тривали лише один день, то тепер вони починаються на початку місяця, щоб дати можливість якомога більшій кількості людей купити товар. Валовий обсяг продажів Alibaba за 11 днів становив $84,54 млрд — на 8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У JD.com прозвітували про $54,6 млрд, що на 28% більше, ніж минулого року. Цей показник свідчить про активність покупців і не демонструє величину прибутку майданчиків, які заробляють на комісіях за посередництво.
Президент США підписав закон, що передбачає введення чергових обмежень щодо китайських компаній, зокрема Huawei Technologies Co та ZTE Corp. Їм забороняється отримувати ліцензії на своє нове обладнання від американських регуляторів через побоювання щодо національної безпеки. Зроблено це було напередодні зустрічі лідерів США та КНР, яка має відбутися в понеділок, 15 листопада. Тим часом китайський виробник чипів Semiconductor Manufacturing International прозвітував про рекордний виторг за підсумками третього кварталу. Сталося це всупереч внесенню до чорного списку уряду США. Внесеним до нього компаніям закрито доступ до американських технологій, що найчастіше впливає на виробничі процеси. Проте доходи виробника зросли на 5,3% до $1,42 млрд, а валовий прибуток — на цілих 78,6% до $467 млн.
У Європі знову розглядають можливість посилення карантинних заходів. Уряд Нідерландів планує вжити пакет заходів, що передбачають закриття театрів і кінотеатрів, запровадження комендантської години для кафе та ресторанів і скасування масових заходів на тлі повернення рівня інфікування до торішніх рекордних показників. У Німеччині кількість нових випадків захворювання вперше перевищила 50 тис. людей, а кількість смертей досягла найвищого рівня з квітня.
Ілон Маск вкотре продемонстрував своє вміння маніпулювати настроями інвесторів. У вівторок та середу, 9 та 10 листопада, глава Tesla продав акції компанії на 3,88 млрд доларів, щоб виконати свої податкові зобов'язання. Однак перед тим, як ці дії були оприлюднені, він провів опитування в Twitter, де запитував думку своїх передплатників щодо можливих продажів активу. В результаті акції скоригувалися на 15%, але до цього моменту вже встигли відбити частину втрат. Це досить нехарактерно для ринкових активів: зазвичай новини про великі інсайдерські продажі супроводжуються відчутним падінням котирувань, особливо якщо акції перебувають на рекордно високих позначках.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора