Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Порошенко продав телеканал журналістам. У чому підступ?

Андрій Юхименко
головний редактор The Page
Фото: google.com

Фото: google.com

На медіаринку суперновина! Стоп! Тільки не розвішуйте вуха! Нас знову тримають невідомо за кого.

Порошенко продав канал журналістам за ринковою ціною. І вони мають повернути гроші. Це ж скільки вони повертатимуть? І як вони виплачуватимуть зарплати, а вони на ТБ не по 10 — 15 тис. грн. А допоки не виплатять, будуть в боргу перед Порошенком? То чим це відрізнятиметься від володіння?

Це схоже на те, як Порошенко (ще коли був президентом) передав Roshen у сліпий траст, щоб той продав компанію дорого. Траст Ротшильдів шукав покупця і не знайшов. Так само буде й тут — виплачуватимуть, але не зможуть: «Ну не жмогла я, не жмогла».

Такий цирк нам влаштовують через геніальний закон Зеленського про олігархів. Якому поки що плескати в долоні немає за що.

Закон начебто правильний. Так, у олігарха Порошенка не має бути кишенькових ЗМІ. Як і в будь-якого олігарха. Та й будь-якої людини, що має змогу впливати на владу в країні.

Що далі? Наразі треба чекати двох речей.

По-перше, Ахметов, Коломойський, Пінчук, Медведчук та інші мають продати свої телеканали й інші медіа. Мабуть, будуть теж продавати журналістам на виплату.

По-друге, все залишиться, як раніше. І ось чому. Хіба є такі люди, які вірять, що журналісти каналу зможуть виплатити олігарху повну ринкову ціну? Вони робитимуть це роками з мізерного прибутку медіа. А ще ймовірніше — отримуватимуть від кредитора ще гроші, бо заробітків не вистачатиме на солідні зарплати.

Отже, вони виплачуватимуть борг Петру Порошенку. А він, можливо, ще підкине грошенят, аби з каналу не повтікали всі більш-менш професійні кадри.

І що зміниться? Та нічого, окрім того, що можна буде сказати де-юре: Порошенко не володіє медіаактивами. Тобто він не олігарх. А те, що канали й далі будуть відстоювати його позицію, то дрібниці. Головне — ми виконали закон.

Прогнозую, що й інші канали олігархи «продадуть» журналістам, «закордонним» інвесторам, командам з 10 бомжів, як було з банками, тощо. Придумайте свій варіант.

Чи може хтось хоче заперечити, що цей продаж каналу журналістам — банальне ошуканство легковірних або намагання переграти Зеленського, користуючись буквою закону?

Хтось може сказати: «А якби він подарував, а не продав на виплату». Але це теж не спрацює. Тому що тоді треба буде створювати бізнес, який зароблятиме на рекламі, а не з партійної каси чи з феросплавного заводу, як у Коломойського.

А це, я вам скажу, важкий хліб. На своїй шкурі відчуваю.

Бажаю колегам успіхів у володінні медіаактивами!

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]
Коментарі
Всі новини