Facebook Pixel

Найстаріше англомовне видання України Kyiv Post оголосило про закриття

Видавець найстарішого в Україні англомовного тижневика Kyiv Post Аднан Ківан заявив про тимчасове закриття видання та звільнення головного редактора.

«Колись ми сподіваємося перезапустити газету більше і краще», – цитують його слова на сайті Kyiv Post.

Ківан подякував усій команді Kyiv Post та її головному редактору Браяну Боннеру за трудові досягнення впродовж останніх 25 років.

Повідомляється, що Боннер іде у відставку після закриття газети та збереження її архівів. Він висловив подяку власникові за підтримку після купівлі ним видання у 2018 році.

Передісторія закриття Kyiv Post

Раніше в газеті було опубліковано пропозиції з наймання на роботу співробітників для україномовної версії. Ексшеф-редакторка новин одеського «7 каналу», що належить Ківану, Олена Ротарі оголосила у Facebook про запуск україномовного Kyiv Post, який кардинально відрізнятиметься від англомовної версії.

Видання «Новий час» із посиланням на Ківана повідомило про те, що Kyiv Post планують перезапустити вже до кінця цього року чотирма мовами: українською, російською, англійською та арабською.

Причини закриття Kyiv Post

Штатна журналістка Kyiv Post Ганна Миронюк заявила у Facebook, що три тижні тому власник озвучив плани щодо запуску україномовного медіа під брендом видання. Також планувалося призначити на керівну посаду пов'язану з ним людину. За її словами, це стало несподіванкою для редакції й було розцінено як втручання в редакційну політику. За її словами, у газеті запропонували власнику продати її або передати торговельну марку Kyiv Post редакції, проте він відмовився.

Контекст. У березні 2018 року стало відомо про укладену власником Kyiv Post Мохаммадом Захуром попередню угоду з одеським бізнесменом сирійського походження Аднаном Ківаном про продаж видання за понад $3,5 млн.

Редакція видання з посиланням на Захура наголошувала на словах Ківана про те, що він цінує журналістську незалежність Kyiv Post, але залишає за собою право найняти власну команду журналістів та інших співробітників.

Британо-український підприємець пакистанського походження, засновник і основний власник групи ISTIL (International Steel and Tube Industries Limited) Захур у 2009 році купив Kyiv Post у його засновника Джеда Сандена за $1,1 млн.

Бізнесмен і колишній депутат Одеської міськради Ківан є засновником інвестиційно-будівельної компанії Kadorr Group, яка входить до Kivan Group Companies з Одеси. За даними на офіційному сайті компанії, у портфелі Kadorr Group понад 2 млн кв. м введеної в експлуатацію житлової нерухомості, з-поміж якої понад 50 ЖК, 90 котеджів. В активах групи також 7 бізнес-центрів, 5 торгових комплексів і комерційні площі загальною вартістю понад $800 млн. За версією «Forbes Україна», власник групи Аднан Ківан входить до топ-5 рантьє України з найвищими доходами від надання в оренду нерухомості — $45 млн за підсумками 2020 року.

Kyiv Post – англомовна газета про події в Україні. Виходить у форматі щотижневої газети, також є доступною її онлайн-версія. Перший випуск газети вийшов 18 жовтня 1995 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉