Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Найстаріше англомовне видання України Kyiv Post оголосило про закриття

Найстаріше англомовне видання України Kyiv Post закрилося. Фото: kyivpost.com

Найстаріше англомовне видання України Kyiv Post закрилося. Фото: kyivpost.com

Видавець найстарішого в Україні англомовного тижневика Kyiv Post Аднан Ківан заявив про тимчасове закриття видання та звільнення головного редактора.

«Колись ми сподіваємося перезапустити газету більше і краще», – цитують його слова на сайті Kyiv Post.

Ківан подякував усій команді Kyiv Post та її головному редактору Браяну Боннеру за трудові досягнення впродовж останніх 25 років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Повідомляється, що Боннер іде у відставку після закриття газети та збереження її архівів. Він висловив подяку власникові за підтримку після купівлі ним видання у 2018 році.

Передісторія закриття Kyiv Post

Раніше в газеті було опубліковано пропозиції з наймання на роботу співробітників для україномовної версії. Ексшеф-редакторка новин одеського «7 каналу», що належить Ківану, Олена Ротарі оголосила у Facebook про запуск україномовного Kyiv Post, який кардинально відрізнятиметься від англомовної версії.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Видання «Новий час» із посиланням на Ківана повідомило про те, що Kyiv Post планують перезапустити вже до кінця цього року чотирма мовами: українською, російською, англійською та арабською.

Причини закриття Kyiv Post

Штатна журналістка Kyiv Post Ганна Миронюк заявила у Facebook, що три тижні тому власник озвучив плани щодо запуску україномовного медіа під брендом видання. Також планувалося призначити на керівну посаду пов'язану з ним людину. За її словами, це стало несподіванкою для редакції й було розцінено як втручання в редакційну політику. За її словами, у газеті запропонували власнику продати її або передати торговельну марку Kyiv Post редакції, проте він відмовився.

Контекст. У березні 2018 року стало відомо про укладену власником Kyiv Post Мохаммадом Захуром попередню угоду з одеським бізнесменом сирійського походження Аднаном Ківаном про продаж видання за понад $3,5 млн.

Редакція видання з посиланням на Захура наголошувала на словах Ківана про те, що він цінує журналістську незалежність Kyiv Post, але залишає за собою право найняти власну команду журналістів та інших співробітників.

Британо-український підприємець пакистанського походження, засновник і основний власник групи ISTIL (International Steel and Tube Industries Limited) Захур у 2009 році купив Kyiv Post у його засновника Джеда Сандена за $1,1 млн.

Бізнесмен і колишній депутат Одеської міськради Ківан є засновником інвестиційно-будівельної компанії Kadorr Group, яка входить до Kivan Group Companies з Одеси. За даними на офіційному сайті компанії, у портфелі Kadorr Group понад 2 млн кв. м введеної в експлуатацію житлової нерухомості, з-поміж якої понад 50 ЖК, 90 котеджів. В активах групи також 7 бізнес-центрів, 5 торгових комплексів і комерційні площі загальною вартістю понад $800 млн. За версією «Forbes Україна», власник групи Аднан Ківан входить до топ-5 рантьє України з найвищими доходами від надання в оренду нерухомості — $45 млн за підсумками 2020 року.

Kyiv Post – англомовна газета про події в Україні. Виходить у форматі щотижневої газети, також є доступною її онлайн-версія. Перший випуск газети вийшов 18 жовтня 1995 року.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини