Facebook Pixel

РНБО зробила заяву щодо прикордонної кризи в Білорусі. МВС посилює угруповання силовиків на кордоні

РНБО заявила щодо прикордонної кризи в Білорусі. Фото: rnbo.gov.ua

РНБО заявила щодо прикордонної кризи в Білорусі. Фото: rnbo.gov.ua

Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) на засіданні в середу вирішила залучити всі необхідні засоби для нейтралізації загрози з боку Білорусі через міграційну кризу на її кордонах.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, це було перше питання, яке розглядалося на засіданні РНБО в середу.

«Алгоритм дій буде адекватним відповідно до нашого законодавства. Сил і коштів буде більш ніж достатньо… У нас відбулися попередні зустрічі з нашими розвідниками, нашими силовиками. Ми отримали інформацію. Учора було зроблено доповідь президенту, і після цього президент ухвалив рішення саме сьогодні провести засідання. Це питання було номер один», — сказав секретар РНБО.

Telegram Logo

На запитання про те, чи залучатимуться сили тероборони, Данілов відповів: «Усе, що необхідно, буде залучено».

«Усі відповідні відомства отримали відповідні вказівки, які найближчим часом будуть оформлені як нормативно-правові документи, і всі обов'язково їх виконуватимуть», — додав він.

Водночас Міністерство внутрішніх справ України посилює угруповання Держприкордонслужби, Нацгвардії та Нацполіції на кордоні з Білоруссю.

«Ми знаємо, де може бути найімовірніший прорив кордону, і там ми зміцнюємо захист. Також зміцнення проходить уздовж кордону з Республікою Білорусь», — розповів перший заступник глави МВС Єнін агентству «Інтерфакс-Україна».

Він уточнив, що кількість військовослужбовців, які захищають державний кордон України, подвоїться. «Ми не дамо втягнути прикордонні території України в міграційну війну», — наголосив Єнін.

Заступник глави МВС додав, що для зупинення можливого руху колон нелегальних мігрантів буде використано всі сили та засоби, які дозволяє використовувати закон про охорону державного кордону.

«Починаючи від використання фізичної сили для витіснення нелегальних мігрантів до використання спецзасобів, які є на озброєнні наших правоохоронців», — уточнив Єнін.

Коментарі

Всі новини