Вартість газу у Європі в понеділок, 14 лютого, на відкритті торгів піднялася вище психологічної позначки в $1 тис. за тисячу кубометрів уперше з кінця січня, однак згодом трохи опустилася. Станом на 12:30 ціна березневого ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures перебувала на показнику 80,9 євро за 1 МВт-год, тобто $948,5 за тисячу кубометрів.

Фото: ICE

Як повідомляє «Газпром», ґрунтучись на даних Gas Infrastructure Europe, із європейських підземних сховищ газу вичерпали вже понад 90% від загального обсягу ресурсу, закачаного туди влітку. Станом на 12 лютого запасів було на майже 23% менше, ніж в аналогічний період роком раніше.
«Загальний рівень заповненості ПСГ Європи — менше ніж 34%. Водночас підземні сховища Німеччини та Франції спустошені вже більш ніж на 2/3… зазвичай відбір газу з європейських ПСГ триває до кінця березня — середини квітня», — ідеться в повідомленні російської компанії.
За даними «Газпрому», українські сховища станом на 12 лютого були заповнені на 10,8 млрд кубів. Цей показник на 45,8% (або на 9,1 млрд) кубометрів нижчий за торішній.

На тлі поширення новин про потенційне вторгнення відбулося падіння європейських фондових індексів. Як пише FT, зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 упав на 2,9% на ранкових торгах. Британський FTSE 100 знизився на 2,2%, у той час як німецький Dax 30 і французький Cac 40 впали більш ніж на 3,5% кожен. Ф'ючерси на S&P 500 знизилися на 1%, сигналізуючи про те, що фондовий індекс блакитних фішок США може впасти ще більше після обвалу майже на 2% в п'ятницю.
Ринки останніми тижнями загалом ігнорували ситуацію на російсько-українському кордоні. Проте попередження США про неминучість нападу спровокувало розпродажі на Уолл-стріт наприкінці минулого тижня, які тепер перекинулися на Європу.
Контекст. На газовий ринок Європи, серед іншого, тиснуть новини про ймовірний напад Росії на Україну найближчими днями. У неділю радник Джо Байдена з національної безпеки Джон Салліван попередив, що Москва може вдатися до нового вторгнення в Україну вже цього тижня. До цього, як пише Politico, сам Байден припустив, що російське вторгнення може відбутися 16 лютого. Новий напад у проміжок часу з 15 по 16 лютого раніше прогнозувала також і німецька газета Der Spiegel (із посиланням на ЦРУ).
Росія, своєю чергою, заявляє, що не планує нападати на Україну, але хоче, щоб Захід не пускав її та інші країни колишнього СРСР у НАТО. Кремль також вимагає, щоб альянс утримався від розміщення там зброї та відвів свої сили зі Східної Європи. США та НАТО категорично відкинули ці вимоги.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!