Facebook Pixel

Зеленський та Байден знову зідзвонилися: про що говорили

Президенти України та Сполучених Штатів Володимир Зеленський і Джо Байден 13 лютого увечері провели телефонну розмову. Головною темою бесіди, яка тривала більш як годину, стала безпекова ситуація навколо України. Розмова відбулася на тлі повідомлень США про можливий наступ Росії вже цього тижня.

Що про розмову розповіли в Білому домі

Пресслужба Білого дому розповіла, що «Байден чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати разом зі своїми союзниками та партнерами дадуть відповідь швидко та рішуче на будь-яку подальшу російську агресію проти України».

Quote«Обидва лідери погодилися з важливістю продовження дипломатичних зусиль і стримування у відповідь на нарощування Росією військової могутності біля кордонів України», — вказано в документі.

Що про розмову розповіли в Офісі президента

В Офісі президента більш багатослівно прокоментували розмову двох лідерів. За даними відомства, Зеленський заявив, що українська сторона розуміє всі поточні ризики та готова до будь-якого розвитку ситуації.

«Зупинимо будь-яку ескалацію в бік України. Столиця України Київ, інші міста нашої держави — Харків і Львів, Дніпро й Одеса — у безпеці та під надійним захистом».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Зеленський із Байденом також обговорили санкції, які чекатимуть на Росію в разі нового вторгнення.

Ба більше, український президент запросив свого колегу відвідати Київ у найближчому майбутньому.

«Переконаний, що ваш приїзд до Києва найближчими днями, що вирішальні для стабілізації ситуації, буде потужним сигналом і сприятиме деескалації».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Про які деталі стало відомо американським ЗМІ

Як пише CNN із посиланням на американського високопосадовця, візит Байдена до України «вкрай малоймовірний».

Співрозмовники телеканалу також розповіли про прохання Зеленського надати Києву додаткову допомогу, яка «покаже (президенту РФ Володимиру — The Page) Путіну, що Захід підтримує Україну та що путінська ескалація не принесе жодних результатів».

На запит CNN представники Білого дому заявили, що адміністрація Байдена вивчає «додаткову макроекономічну підтримку» на тлі нарощування російських сил поблизу українського кордону.

Контекст. У неділю радник Джо Байдена з національної безпеки Джон Салліван попередив, що Москва може вдатися до нового вторгнення в Україну вже цього тижня. Він уточнив, що напад на українську територію може відбутися до завершення зимових Олімпійських ігор у Пекіні, які закінчуються 20 лютого.

За оцінками американської розвідки, поблизу кордону України дислокуються більш як 100 тис. російських солдатів. За минулий тиждень, за їхніми оцінками, їхня кількість збільшилася ще на декілька тисяч.

На тлі загострення напруженості навколо України спочатку США, а потім ще принаймні 10 країн порекомендували свої громадянам покинути межі нашої країни. Це такі країни: Австралія, Британія, Канада, Норвегія, Латвія, Естонія, Нідерланди, Чорногорія, Південна Корея та Японія.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉