Facebook Pixel

CNN дізнався про суперечку між Байденом і Зеленським. У Білому домі та ОП це спростовують

Телеканал CNN повідомив, що під час телефонної розмови між президентами США та України Джо Байденом і Володимиром Зеленським сталася суперечка. Йдеться про різну оцінку ними можливості вторгнення Росії в Україну. У Білому домі та на Банковій дані, отримані ЗМІ, назвали такими, що не відповідають дійсності.

CNN із посиланням на слова високопоставленого українського чиновника повідомив, що розмова «пройшла не добре». Він зазначив, що Байден попередив свого українського колегу про те, що нове вторгнення є практично невідворотним. На це Зеленський відповів, що загроза є, але вона «неоднозначна» і впевненості щодо нападу наразі немає.

За словами чиновника, український лідер закликав свого американського колегу не нагнітати паніку й додав, що розвідка в Україні оцінює ситуацію не так, як у США. Джерело також додало, що Вашингтон не надаватиме Києву суттєво більшої військової допомоги.

Реакція Білого дому

Quote«Анонімні джерела зливають брехню. Президент Байден сказав, що є очевидна ймовірність того, що росіяни можуть вдертися в Україну в лютому. Він заявив про це публічно, і ми попереджали про це впродовж кількох місяців. Повідомлення про щось більше або відмінне від цього є цілком неправдивими», — уточнила речниця Ради нацбезпеки США Емілі Хорн.

У Білому домі також повідомили, що під час бесіди Байден вчергове пообіцяв відповісти на агресію РФ щодо України. Він також зазначив, що Вашингтон вивчає можливість надання Києву «додаткової макроекономічної підтримки».

Як оцінили розмову на Банковій

За підсумками розмови, що тривала годину і 20 хвилин, Зеленський написав у своєму твіттер-акаунті, що обговорив з американським колегою «поточні дипломатичні зусилля з деескалації та погодив спільні дії на майбутнє», а також можливості надання фінансової підтримки Україні.

Речник Зеленського Сергій Нікіфоров також спростував інсайди CNN, назвавши їх домислами та спекуляціями.

Quote«У соціальних мережах з'явилася інформація про зміст переговорів президентів Володимира Зеленського і Джо Байдена з посиланням на нібито офіційного представника України. Ці повідомлення абсолютно не відповідають дійсності», — заявив він.

Контекст. До цього Байден і Зеленський розмовляли телефоном 2 січня. Тоді президенти обговорювали безпекову ситуацію, реформи та деолігархізацію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉