Facebook Pixel

Рада ЄС схвалила макрофінансову допомогу Україні на 1,2 млрд євро

Рада Європейського Союзу затвердила рішення Єврокомісії (ЄК) надати Україні додаткову макрофінансову допомогу в розмірі 1,2 млрд євро. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Quote«Нинішня геополітична напруженість має серйозний економічний вплив на Україну. Держави-члени (ЄС) готові надати макрофінансову допомогу в розмірі 1,2 млрд євро. Сьогодні ми вирішили підтримати пропозицію Єврокомісії, щоб ця допомога негайно надійшла в Україну», — заявив міністр економіки, фінансів і відновлення Франції Бруно Ле Мер, який нині головує в Раді ЄС.

Рішення набуде чинності після схвалення Європарламентом, що має статися найближчим часом. Екстрена макрофінансова допомога розрахована на 12 місяців і складатиметься з двох траншів. Строк надання другого траншу залежатиме від виконання Києвом попередніх політичних умов і реалізації програми МВФ.

Quote«Постійні загрози безпеці вже спричинили значний відтік капіталу з України. Вона втрачає доступ до міжнародних ринків капіталу через підвищену геополітичну невизначеність, що впливає на економічну ситуацію», — повідомила пресслужба Ради ЄС.

Контекст. Про таку саму суму допомоги, але з боку Франції, оголосив і президент Еммануель Макрон під час нещодавнього візиту до Києва. Він назвав це «держгарантіями фінансування українських проєктів французьких компаній» у рамках домовленості, досягнутої ще в травні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉