Facebook Pixel

США офіційно відповіли Кремлю на російський ультиматум

Міністерство закордонних справ РФ напередодні увечері отримало офіційну письмову відповідь від Сполучених Штатів на проєкт двостороннього договору про гарантії безпеки. Як вказано на сайті російського відомства, відповідний документ заступнику глави МЗС Росії Олександру Грушку під час особистої зустрічі передав посол США в Москві Джон Салліван.

Чого вимагала Росія

Раніше Москва висунула США та Північноатлантичному альянсу фактично ультиматум про надання юридичних гарантій нерозширення на схід, виведення озброєнь зі східного флангу, узгодження нових членів НАТО (України зокрема) та низку інших — загалом вісім пунктів. Після надання Вашингтону свого документа Москва неодноразово наголошувала, що хотіла б почути чітку відповідь щодо кожного з пунктів.

Що у відповіді США

Як пише «Коммерсант», Салліван передав Грушку одразу дві відповіді — від Вашингтона та від НАТО. Російське МЗС хотіло оприлюднити текст відповіді, однак, за словами відомства, американська сторона просила цього не робити.

Quote«Напевно, ми не можемо опублікувати американський документ, але суть їхньої реакції, зміст їхньої реакції на наші документи, звичайно ж, заслуговують на те, щоб громадськість у Росії та в інших країнах про це була поінформована. Я впевнений, що ми це зможемо зробити», — прокоментував ситуацію міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Державний секретар США Ентоні Блінкен розповів під час брифінгу, що в переданій Кремлю відповіді висловлюється «занепокоєність США та їхніх союзників і партнерів діями Росії з підриву безпеки» та власні пропозиції щодо пунктів.

Quote«Ми чітко заявляємо, що є основні принципи, які ми зобов'язуємося підтримувати та захищати, зокрема суверенітет і територіальну цілісність України, а також право держав обирати власні механізми безпеки та союзи», — наголосив держсекретар США під час брифінгу.

Блінкен додав, що США заявили про свою готовність до діалогу, прихильність до дипломатії та намір «рухатися вперед там, де є можливість спілкування та співпраці, якщо Росія знизить ескалацію своєї агресії проти України». Він наголосив, що відповідь США була цілком узгоджена з Україною та європейськими союзниками. Не вдаючись у подробиці, держсекретар заявив, що одним з основних принципів, викладених у документах, стало рішення не відмовлятися від політики відкритих дверей НАТО.

Ба більше, він нагадав про військову допомогу Україні та додав, що нині США намагаються знайти, як саме можна допомогти економіці країни, яка вже встигла постраждати від російської загрози.

Контекст. Північноатлантичний альянс оголосив про рішення посилити свою військову присутність у країнах Східної Європи та привести свої війська в боєготовність на тлі загрози нападу Росії на Україну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉