Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У ЄС визначили граничну ціну на газ: скільки тепер платитимуть європейці

В ЄС визначилися з обмеженням ціни на газ. Фото: bbci.co.uk

В ЄС визначилися з обмеженням ціни на газ. Фото: bbci.co.uk

Європейська комісія запропонувала встановити обмеження ціни на природний газ. Так, пропозиція передбачає встановлення граничної вартості газу на рівні 275 євро за мегават-годину. Про це пише Bloomberg.

Ця сума значно вище за нинішні 120 євро, але нижче за літні показники, через які Європа постраждала досить сильно.

Інструмент діятиме тоді, коли ф’ючерси на нідерландській газовій біржі TTF протягом двох тижнів перевищать цей показник, а різниця в цінах на TTF і скраплений природний газ перевищить 58 євро.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Наразі пропозицію ЄК ще не було ухвалено остаточно, її мають підтримати національні уряди. У четвер документ обговорюватимуть міністри енергетики на екстреній зустрічі в Брюсселі.

Варто зазначити, що Європі було досить важко досягти згоди щодо цін на газ. Поки тривали обговорення, деякі європейські країни почали самостійно розв'язувати ці проблеми, зокрема так зробила Німеччина. Але, вчинивши так, Берлін лише розлютив своїх сусідів, які вимагали єдиного підходу в розв'язанні газового питання.

Контекст. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну у Європі зрозуміли, що більше не можуть користуватися російськими енергоносіями, як робили це раніше. Крім того, досить тривалий час росія маніпулювала тим, що перекриє постачання газу до ЄС. Усе це призвело до того, що Європа вирішила скорочувати залежність від російського газу та нафтопродуктів. І попри скептицизм цього частково вдалося досягнути, однак не без втрат — через суворі обмеження ціна на газ у Європі значно зросла.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини