Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Китай відмовився від російської нафти — чекає кращу ціну

Китай призупинив купівлю російської нафти. Фото: suspilne.media

Китай призупинив купівлю російської нафти. Фото: suspilne.media

Китай тимчасово зупинив купівлю російської нафти в очікуванні встановлення цінових обмежень на неї, які мають запровадити найближчим часом. Це зроблять для того, аби зменшити доходи рф від продажу нафти через розв’язану москвою війну в Україні. Про це пише Bloomberg.

Обмеження цін на російську нафту відбудеться разом із запровадженням ЄС санкцій щодо російської нафти. Усі, хто дотримається обмежень, отримають доступ до страхових, банківських і транспортних послуг у ЄС. Саме тому в Китаї готові дотримуватися обмежень, навіть якщо й не підтримують їх.

Однак якщо цінові обмеження буде встановлено на досить низькому рівні, сторона, що відповідає за доставлення та страхування, може бути змушена звертатися за послугами до постачальників за межами ЄС, що ускладнить процес.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Ще однією проблемою є те, що банки, які фінансують купівлю нафти, побоюються санкцій. Так само, як і постачальники послуг.

Нагадаємо: Китай та Індія стали найбільшими ринками збуту російської нафти після того, як більшість інших покупців відмовилися від купівлі нафтопродуктів у рф через її вторгнення в Україну.

Контекст. Ще до початку повномасштабної війни в Україні у росії вже виникли проблеми з продажем нафти. Але після нападу на Україну 24 лютого весь цивілізований світ домовився обмежити купівлю російської нафти, адже саме від продажу нафтопродуктів Москва отримувала найбільше прибутку й могла без проблем фінансувати війну в Україні.

Проте для Європи відмова від російських енергоносіїв була досить складною. Європейські країни дуже довго не могли домовитися про обмеження, які варто запровадити щодо рф. Після тривалих консультацій було ухвалено рішення щодо встановлення цінових обмежень на російські енергоресурси. Обмеження запрацюють із 5 грудня.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини