Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Росія роздула ціну на газ у Європі до багатомісячного максимуму

Газ у Європі вже по $2240 за тисячу кубів. Фото: ОГТСУ

Газ у Європі вже по $2240 за тисячу кубів. Фото: ОГТСУ

Ціна серпневого ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures сьогодні перебуває на позначці 214 євро за 1 МВт-год, або $2239,59 за тисячу кубометрів. За добу ціна на блакитне паливо зросла в ціні на 21%.

Ціна на газ в Європі на максимумах. Фото: ICE

Ціна на газ в Європі на максимумах. Фото: ICE

Востаннє вартість газу сягала такого рівня на початку березня цього року. Як пише FT, європейські ціни на газ стрімко рвонули вгору після того, як росія ще більше скоротила поставки ресурсу, намагаючись використати енергоносій в якості зброї.

Тобі Копсон, керуючий партнер газоторгівельної компанії Trident Markets, сказав, що ціни на газ у всьому світі, ймовірно, зазнають ще більшого тиску, коли Китай вийде на ринок, щоб закупити запаси на зиму.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Нагадаємо: російський «Газпром» напередодні, 25 липня, заявив про скорочення прокачування через «Північний потік-1» до 33 млн кубів з середи через начебто проблеми з технічним обслуговуванням турбін. Вказаний обсяг становитиме п'яту частину пропускної спроможності трубопроводу і половину поточного рівня. Між тим Мінекономіки ФРН увечері 25 липня заявило, що технічних причин для скорочення постачань газу вказаним трубопроводом немає.

Зростання ціни на газ відбулося також і після того, як міністри ЄС у вівторок, 26 липня, уклали спрощену угоду щодо скорочення споживання газу на 15% у зимовий період.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини