Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Країни ЄС погодились скоротити споживання газу на 15%. Угорщина голосувала проти

Країни ЄС погодились скоротити споживання газу. Фото: Pixabay

Країни ЄС погодились скоротити споживання газу. Фото: Pixabay

Країни-члени Євросоюзу домовилися добровільно скоротити попит на природний газ на 15% цієї зими в умовах скорочення постачань із РФ; у критичному випадку блок може зробити це скорочення обовʼязковим.

Як повідомляє пресслужба Ради ЄС, ухвалена постанова передбачає можливість ініціювати так звану «Союзну тривогу» про безпеку постачання, у разі чого скорочення споживання газу стане обов’язковим.

Єдиною країною, яка голосувала проти пропозиції Єврокомісії, була Угорщина.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Країни-члени ЄС, зокрема, погодилися зменшити споживання на 15%, як порівняти з їхнім середнім споживанням за останні п’ять років, на строк із 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року з можливим подовженням до кінця травня.

Рада ЄС визначила низку винятків із постанови, щоб врахувати різні ситуації держав-членів. Наприклад, від виконання постанови звільняються країни, які не підключено до газових мереж інших держав-членів, оскільки вони не зможуть вивільнити значні обсяги газу з трубопроводів на користь інших держав.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Країни-члени, чиї електромережі не синхронізовано з європейською енергосистемою та які сильно залежать від газу для виробництва електроенергії, теж становлять виняток заради уникнення ризику кризи в постачанні електроенергії.

Крім того, країни можуть просити модифікувати вимоги постанови, якщо вони мають малі транзитні потужності, як порівняти з іншими членами ЄС, і можуть довести, що вони максимально використовуються для перенаправлення потоків до інших держав-членів.

Ще одним винятком є країни, які перевищили ціль із наповнення сховищ газу та якщо вони сильно залежать від газу як сировини для критично важливих галузей промисловості, або якщо їхнє споживання газу зросло принаймні на 8% за останній рік проти середнього за останні п'ять років показника.

У який спосіб скорочувати споживання газу, країни обиратимуть самостійно. Водночас блок домовився, що пріоритет надаватиметься заходам, які не впливають на захищених споживачів, як-от домогосподарства та критично важливі об’єкти, зокрема у сфері охорони здоров’я та оборони.

Нагадаємо: протягом останніх кількох місяців російський газовий монополіст «Газпром» скорочував постачання газу до Європи, а низку країн відключив від них повністю через незгоду платити за блакитне паливо з росії в рублях.

Багато європейських країн залежать від постачання російського газу транзитом через Німеччину. Тому нерегулярні або постачання «Північним потоком — 1», що скорочуються, відчуваються на всьому континенті.

Коментарі

Всі новини