Facebook Pixel

Україна приєдналася до американської ініціативи Net Zero World задля розвитку атомної енергетики

Україна приєдналася до американської ініціативи Net Zero World для співробітництва в атомній енергетиці, яка допоможе забезпечити Європу доступною енергією без викидів вуглецю.

Участь України як повноправного члена ініціативи дасть змогу отримати розробки 17 наукових лабораторій Міненерго США для можливої реалізації пілотних проєктів із декарбонізації, повідомляє Міністерство енергетики України.

«Атомна генерація є базовою в Україні. Ми маємо 15 атомних енергоблоків, що виробляють понад 56% електроенергії в країні. Ми хочемо збільшувати потужності атомної енергетики, будувати нові блоки, розпочати програму будівництва малих модульних реакторів. Ми маємо великий кадровий потенціал для цього – значну кількість висококваліфікованих фахівців, залучених до атомно-промислового комплексу», — заявив на презентації Net Zero World голова Міненерго України Герман Галущенко.

За його словами, Україна також націлена на розвиток відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Стратегія країни передбачає збільшення частки ВДЕ до 25%.

Він також наголосив, що найважливіша стратегічна мета України в енергетиці – стати повноправною частиною європейської енергосистеми.

«Україна має синхронізуватися з європейською енергосистемою ENTSO-E. Ми маємо дуже потужну електромережу, розроблену для експорту великих обсягів електроенергії європейським споживачам. Синхронізація є вигідною і для України, і для ЄС — вона відкриє нам доступ до великого ринку й допоможе країнам ЄС підвищити безпеку постачання», – зазначив міністр енергетики України.

Переваги участі в ініціативі Net Zero World

  1. Постійний доступ до експертної допомоги з боку урядових технічних, дослідних та інвестиційних агенцій і національних лабораторій США.
  2. Фінансова підтримка внутрішніх технічних установ.
  3. Глибока співпраця з питань технічних та інвестиційних планів і політик, пілотних технологій, модернізації інфраструктури, інвестиційного партнерства, розвитку робочої сили й інших заходів із досягнення сталої декарбонізації енергетичної системи.

Хто підтримав ініціативу Net Zero World

Презентація ініціативи відбулася в рамках кліматичної конференції ООН COP26 у форматі панельної дискусії. У ній узяли участь міністр енергетики США Дженніфер Ґренголм, спеціальний представник президента США з питань клімату Джон Керрі, міністр нафти та мінеральних ресурсів Єгипту Тарек ель Молла, міністр енергетики та мінеральних ресурсів Індонезії Арифін Тасріф, державний міністр нафтових ресурсів Федеративної Республіки Нігерія Тіміпре Сільва.

У рамках презентації ініціативи Net Zero World також виступили керівники провідних американських фінансових і благодійних інституцій:

  • Development Finance Corporation;
  • Bezos Earth Fund;
  • Rockefeller Foundation;
  • Breakthrough Energy;
  • Salesforce.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉