Facebook Pixel

Від 5 до 30 млрд доларів. США інвестують в атомну енергетику України

Україна і США підписали документ про співпрацю у сфері енергетики, у рамках якого американська сторона планує інвестувати до $30 млрд в атомну енергетику нашої країни.

Як заявив журналістам президент Володимир Зеленський, документ було підписано за підсумками зустрічі з міністром енергетики США Дженніфер Гренхольм у рамках візиту до Вашингтона, передає «Суспільне».

«Ми бачимо, що буде комплексна інвестиція в атомну енергетику України... Гадаємо, вона становитиме від $5 до $30 млрд».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Глава держави заявив, що ця домовленість є тільки першою частиною співпраці між США та Україною, і назвав її «потужною перемогою для обох країн».

Інші подробиці поки що невідомі, але, за словами Зеленського, деталі можуть повідомити міністр енергетики Герман Галущенко та керівник «Нафтогазу» Юрій Вітренко, зокрема щодо «зеленої» енергетики.

Президент також додав, що Україна бачить підтримку Міністерства енергетики США в питанні російського газопроводу «Північний потік — 2».

Контекст. Нагадаємо, що на 1 вересня заплановано зустріч Зеленського з президентом США Джо Байденом. До цього президенти не зустрічалися особисто, тільки спілкувалися телефоном.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉