Facebook Pixel

Зеленський у США: президент презентував План трансформації України на $227 млрд

Зеленський у США: презентація Плану трансформації України. Фото: Офіс президента

Зеленський у США: презентація Плану трансформації України. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський під час офіційного візиту до США представив План трансформації України. Він передбачає низку спільних зі США проєктів із розвитку країни, повідомила пресслужба Офісу президента.

Зеленський зауважив, що за 30 років із моменту відновлення незалежності Україна втратила чимало можливостей, оскільки політики постійно відкладали зміни «на завтра».

«Усі ці зміни відбуваються в умовах війни. Безпека залишається ключовим викликом для України. А повне відновлення суверенітету й територіальної цілісності України є ключовою метою».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

За його словами, нині немає жодної іншої країни, яка б проводила такі системні реформи в умовах збройного протистояння з однією з найпотужніших армій у світі.

Зеленський зазначив, що в Україні відбулися такі зміни:

Telegram Logo
  • зміцнюється антикорупційна архітектура;
  • корупціонерів притягають до відповідальності;
  • відкрився ринок землі;
  • ухвалюються закони щодо підтримки українських та іноземних інвесторів.

«Ми маємо чітке бачення, якою має стати Україна через п'ять-десять років. Це амбітний План трансформації нашої держави. Більше справедливості, більше можливостей – будуємо успішну та стійку Україну».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

За його словами, документ A Greater Justice and Opportunity – Building Prosperous and Resilient Ukraine окреслює бачення розбудови України на найближчі роки як безпекового форпосту, цифрового, інфраструктурного та аграрного хабу.

План перетворення економіки України визначає цілі щодо розвитку людського капіталу, забезпечення «зеленої» трансформації та енергетичної безпеки країни.

Такий документ є інструментом для розвитку стратегічного партнерства України та США в економіці й містить конкретні спільні економічні, інвестиційні проєкти. Планом передбачено понад 80 проєктів на загальну суму $277 млрд. Фінансування проєктів має відбуватися коштом держбюджету, а також завдяки залученню програм міжнародної допомоги, кредитів, інвестицій.

Контекст. На 1 вересня заплановано зустріч Зеленського з президентом США Джо Байденом. До того президенти не зустрічалися особисто, лише спілкувалися телефоном.

До розмови, що відбулася 7 червня, Байден хотів запросити свого українського колегу до Вашингтона раніше, однак передумав після кадрового скандалу в «Нафтогазі».

Коментарі

Всі новини