Facebook Pixel

«Енергоатом» і NuScale Power вивчать будівництво малих модульних реакторів в Україні

Фото: kmu.gov.ua

Фото: kmu.gov.ua

NuScale надасть підтримку «Енергоатому» в питаннях вивчення можливості будівництва АЕС на малих модульних реакторах (ММР) NuScale в Україні.

Відповідний меморандум був підписаний між НАЕК «Енергоатом» і компанією NuScale Power в присутності міністра енергетики України Германа Галущенко.

Документ передбачає, що NuScale надавати підтримку «Енергоатому» з наступних питань:

  • експертиза технології малих модульних реакторів (ММР), в тому числі техніко-економічне обґрунтування запропонованих майданчиків;
  • розробка термінів і проміжних результатів проектів;
  • дослідження витрат;
  • технічний аналіз;
  • ліцензування та дозвільна діяльність, а також інженерні дослідження і проектування.
Telegram Logo

«Меморандум — це чергове свідчення того, що співпраця в енергетичній галузі є одним з ключових пріоритетів стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами. Технології NuScale дають можливість будувати малі модульні реактори в Україні. Міненерго максимально сприяти локалізації виробництва. Для розвитку безвуглецевого покоління, забезпечення частотного регулювання та проходження добових піків використання малих модульних реакторів дуже перспективне», — зазначив Герман Галущенко.

Контекст. Раніше повідомлялося, що в Україні розглядається будівництво ММР SMR-160 від Holtec. «Енергоатом» і Український державний науково-технічний центр (ДНТЦ) вступили в партнерство для просування SMR-160 в Україні.

Також була зустріч між представниками «Енергоатому» і американської компанії NuScale Power, під час якої американська сторона представила свою технологію ММР.

Для впровадження технології ММР в Україні вимагає створення спеціальної нормативної та виробничої бази, урядової програми, а також зусиль українських атомників і профільного регулятора по ліцензуванню.

Також ММР вимагає істотного фінансування, суспільного консенсусу щодо впровадження та висококваліфікованого персоналу на весь цикл експлуатації.

Довідка. У серпні 2020 ММР NuScale став першим і єдиним малим модульним реактором, який отримав схвалення Комісією з ядерного регулювання США.

NuScale Power розробила модульну АЕС з легководяних реактором, яка може застосовуватися для виробництва електроенергії, централізованого опалення, опріснення води, виробництва водню і застосування в інших технологічних теплових системах.

Коментарі

Всі новини