Facebook Pixel

Не «короною» єдиною: МОЗ анонсував циркуляцію трьох штамів грипу та власну вакцину

Три штами грипу і поява вакцини проти нього місцевого виробництва – прогноз МОЗ України. Фото: Pixabay

Три штами грипу і поява вакцини проти нього місцевого виробництва – прогноз МОЗ України. Фото: Pixabay

Міністерство охорони здоров’я України очікує, що в епідемічному сезоні 2021/2022 рр. циркулюватимуть три штами грипу, як і торік. За прогнозом, у країні фіксуватимуть такі варіанти, як-от: B/Washington, H1N1 і H3N2.

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін переконаний, що нових штамів не буде. Також у МОЗ не очікують і важкого перебігу захворювання в населення.

З огляду на ці прогнози українська сторона розпочала переговори з фармкомпаніями щодо збільшення обсягів постачання вакцин проти грипу. Йдеться, зокрема, про майже 30 тис. доз для медичного персоналу.

Telegram Logo

«Ми розраховуємо, що медичних працівників, принаймні тих, які працюють у «ковідних» лікарнях, ми зможемо вакцинувати проти грипу безоплатно коштом гуманітарної допомоги», — зазначив Кузін.

Також у МОЗ розраховують забезпечити більшою кількістю вакцин і аптеки в країні. Поки що йдеться про приблизно 1 млн доз, однак остаточна цифра буде відома пізніше.

Головний санлікар заявив, що в першому півріччі 2022 року на український ринок вийде вакцина проти грипу місцевого виробника.

«Це буде трьох- або чотирьохвалентна вакцина в монодозних шприцах. Це буде продукція «in bulk» (тобто в Україні здійснюватимуть фасування діючої речовини, пакування та маркування), але водночас ми матимемо свого вітчизняного виробника, який зможе забезпечити країну необхідною кількістю вакцин. І ми не будемо змушені шукати її на ринках Європи», — заявив Кузін.

Контекст. Торік перші ознаки поширення сезонного грипу зафіксували на початку грудня.

Нагадаємо: раніше цього місяця стало відомо про наміри МОЗ перевести всі регіони України до «жовтої» зони. Утім, дещо пізніше міністерство вирішило відтермінувати цей перехід попри те, що підстави для посилення карантину є.

В Україні можуть зробити вакцинацію проти коронавірусу обов'язковою. Однак це залежатиме від того, яке рішення ухвалить головний санлікар України Ігор Кузін.

Коментарі

Всі новини