Facebook Pixel

Скільки коштує щеплення проти грипу

Життя

Сезон 2020-2021 — особливий. Цього разу до традиційних осінньо-зимових простуд і грипу додався коронавірус. Якщо вакцини проти COVID-19 немає і в найближчі місяці не передбачається, то проти грипу можна зробити щеплення прямо зараз. The Page розібралося, кому треба вакцинуватися, коли та якими вакцинами, а також скільки це коштує.

Коли краще робити щеплення

Фото: CDC / Unsplash

Фото: CDC / Unsplash

Щеплення рекомендують робити до початку сезону грипу. Це жовтень — листопад. Експерти ВООЗ стверджують, що вакцинуватися можна й у сезон, коли грип уже прийшов і «діє». Це все-таки знизить ризик захворіти й у разі чого отримати серйозні ускладнення.

Кому потрібне щеплення проти грипу

Фото: CDC / Unsplash

Фото: CDC / Unsplash

Щепитися потрібно всім, хто хоче убезпечити себе й не підхопити вірус грипу. Також ВООЗ виділяє категорії людей, яким настійно рекомендують проводити вакцинацію проти грипу. До групи ризику входять медичні працівники, люди похилого віку, вагітні жінки, діти, люди з діабетом, гіпертонічною хворобою, ВІЛ/СНІД, астмою, хронічними захворюваннями серця та легенів.

Який грип буде в сезоні 2020-2021

Фото: CDC / Unsplash

Фото: CDC / Unsplash

Віруси грипу змінюються, тому ВООЗ двічі на рік оновлює рекомендації щодо складу вакцин. Сюди включають ті віруси, які, як очікується, будуть поширені найбільше. Цього сезону в складі тривалентних вакцин проти грипу мають бути два штами вірусу грипу А (H1N1 і H3N2) й один штам вірусу грипу В. У складі чотирьохвалентних вакцин — два штами вірусу грипу А (H1N1 і H3N2) і два штами вірусу грипу В (лінії Victoria і Yamagata).

Для вакцин, вирощених у курячих ембріонах, рекомендують:

 • штам типу А Guangdong-Maonan (H1N1);
 • штам типу А Hong Kong (H3N2);
 • штам типу В Washington (лінія B/Victoria);
 • штам типу В Phuket (лінія B/Yamagata) (тільки для чотирьохвалентних вакцин).

Для клітинних або рекомбінантних вакцин рекомендують:

 • штам типу А Hawaii (H1N1);
 • штам типу А Hong Kong (H3N2);
 • штам типу В Washington (лінія B/Victoria);
 • штам типу В Phuket (лінія B/Yamagata) (тільки для чотирьохвалентних вакцин).

Які вакцини проти грипу є в Україні

Фото: CDC / Unsplash

Фото: CDC / Unsplash

В Україні зараз є три вакцини проти вірусів грипу епідсезону 2020-2021. Французька Vaxigrip Tetra (виробництва Sanofi Pasteur) виробляє антитіла до вірусів чотирьох штамів. Голландська Influvac (виробництва Abbott Biological) і південнокорейська GC Flu (виробництва Green Cross Corporation) виробляють антитіла до вірусів трьох штамів.

Щеплення Vaxigrip Tetra можна робити дітям з 6 місяців. Influvac і GC Flu в київських клініках рекомендують робити з трьох років. Тут є нюанси: щоб запустити імунітет дітям до 9 років, які не прищеплювалися раніше і не хворіли на грип, необхідно ввести дві дози вакцини (з перервою в 4 тижні).

Де можна зробити щеплення

Фото: CDC / Unsplash

Фото: CDC / Unsplash

Вакцину можна придбати в аптеці і зробити щеплення в сімейного лікаря. У такому разі знадобиться спеціальна тара — термосумка, у якій підтримується правильна температура. В ідеалі робити щеплення потрібно одразу після покупки. Якщо хочете підстрахуватися, краще зробити щеплення в клініках, де вакцини транспортуються і зберігаються за всіма правилами. Там у вартість входить і консультація лікаря, і сама вакцинація.

 • «Борис»

У цій клініці можна зробити щеплення вакциною GC Flu (профілактика грипу 3 штамів). Щеплення з консультацією лікаря коштує 750 грн.

 • Medikom

Консультація й вакцинація Vaxigrip Tetra (проти 4 штамів) обійдеться в 709 грн. Якщо вакцини немає в наявності, пацієнтів поставлять у лист очікування й зателефонують після того, як препарат з'явиться в клініці.

 • «Добробут»

Тут прищеплюють трьома вакцинами. Ціни також включають попередню консультацію: Vaxigrip Tetra (4 штами) коштує 930 грн, GC Flu (3 штами) — 710 грн, Influvac (3 штами) — 610 грн.

 • Adonis

Вакцинація Vaxigrip Tetra (4 штами) з консультацією обійдеться в 900 грн. Коли вакцина закінчується, у клініці формують лист очікування.

 • Into-Sana

У клініці прищеплюють Vaxigrip Tetra (4 штами). Сама вакцина коштує 450 грн. До її вартості потрібно додати консультацію — 400 грн у терапевта і 600 грн у педіатра. Разом повна сума для дорослих — 850 грн, для дітей — 1050 грн.

 • Oxford Medical

Вакцина Vaxigrip Tetra (4 штами) у клініці коштує 520 грн. Плюс обов'язкова консультація лікаря — 490 грн. Усе разом — 1010 грн.

 • Eurolab

Тут є дві вакцини, їх рахують окремо: Vaxigrip Tetra (4 штами) коштує 560 грн, GC Flu (3 штами) — 450 грн. До цієї суми потрібно додати консультацію терапевта (550 грн) або педіатра (650 грн). У підсумку вакцинація проти грипу для дорослих обійдеться в 1000-1110 грн, для дітей — в 1100-1210 грн.

«Мене не змусять робити щеплення». Супермодель Даутцен Крус виступила проти примусової вакцинації Життя

«Мене не змусять робити щеплення». Супермодель Даутцен Крус виступила проти примусової вакцинації

Як подбати про себе. Чого не можна робити до та після вакцинації проти COVID-19 Здоров'я

Як подбати про себе. Чого не можна робити до та після вакцинації проти COVID-19

Паспорт вакцинації для Європи: з якими щепленнями пустять, а з якими — ні Подорожі

Паспорт вакцинації для Європи: з якими щепленнями пустять, а з якими — ні