Facebook Pixel

Кінець «зеленої» зони: в МОЗ назвали вірогідний термін впровадження локдауну

Зважаючи на нинішнє поступове зростання рівня захворюваності на коронавірус, можна передбачити, що нового локдауну в Україні уникнути не вдасться. За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, його введуть «не раніше листопада».

В ефірі телеканалу «1 + 1» головний санлікар спрогнозував, що незабаром українські регіони вийдуть із «зеленої» зони. Проте Кузін зазначив, що перехід у «жовту» зону — «умовна тривога щодо того, що кількість потенційних нових випадків буде зростати найближчим часом». Водночас він не зміг озвучити конкретну цифру хворих, за якої буде оголошено загальнонаціональний локдаун.

Додатково. Наразі епідситуація вже в чотирьох регіонах — Києві, Чернівецькій, Харківській та Луганській областях — не відповідає «зеленій» зоні. Ба більше, голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук днями заявив, що з огляду на темпи захворюваності його область може проскочити «жовту» й одразу увійти в «помаранчеву» зону.

Контекст. Дещо раніше Кузін повідомляв, що рішення про впровадження локдауну ухвалюється на місцевому рівні. Однак, якщо ситуація вийде з-під контролю, його можуть ввести на загальнонаціональному рівні.

Уряд уже готується до можливого введення нових карантинних обмежень на тлі поширення коронавірусу. За найбільш песимістичним сценарієм нова хвиля накриє Україну в третій декаді вересня.

У ВООЗ закликали активізувати підготовку до нової хвилі пандемії коронавірусу. Наступні три місяці, за прогнозом глобального органу охорони здоров'я, стануть критичні з погляду забезпечення заходів реагування.

Нагадаємо, що українцям роблять щеплення такими вакцинами:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉