Facebook Pixel

Усім — по другому бустеру, і дітям від 5 років – Pfizer: МОЗ оновило правила імунізації проти COVID-19

Міністерство охорони здоров’я внесло низку змін до правил вакцинації проти коронавірусу в Україні. З-поміж найголовніших — дозвіл на введення другої бустерної дози всім охочим і вакцинацію дітей віком старше за 5 років.

Друга бустерна доза

Відтепер кожна доросла людина в України має змогу імунізуватися другим «бустером». З моменту введення першої бустерної дози має пройти як щонайменше чотири місяці. Перший «бустер» роблять за п'ять місяців після базового курсу всім людям.

Вакцинація дітей від 5 років

МОЗ вирішило дозволити робити щеплення проти коронавірусної інфекції дітеям віком від 5 до 11 років. Для цього потрібен лише дозвіл батьків або опікунів (йдеться про форму N063-2/о). Колоти дітям можна винятково вакцину Pfizer.

У міністерстві додали, що для дітей є спеціальна вакцина – з іншим дозуванням. Наразі в Україні є ще немає, однак її обіцяють доставити найближчим часом.

Нові схеми вакцинації

У МОЗ повідомили про затвердження нових схем вакцинації проти коронавірусу. Відтепер українці мають змогу обирати як «бустер» вакцину CoronoVac попри те, що базовий курс було проведено вакцинами Comirnaty, Moderna або іншими.

Які вакцини проти коронавірусу зараз є в Україні та в якій кількості

За даними МОЗ, на сьогодні в Україні є:

  • 5 млн вакцини CoronaVac;
  • 400 тис. доз вакцини Pfizer;@
  • 30 тис. доз вакцини Janssen.

Контекст. За тиждень, що минув, в Україні зафіксували майже 37 тис. нових хворих на коронавірусну інфекцію. За вказаний період померли 90, госпіталізовано – майже 6,3 тис. осіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉