Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Які вакцини від COVID-19 врятували найбільше життя: дослідження

Які вакцини від COVID-19 врятували найбільше життя

Які вакцини від COVID-19 врятували найбільше життя

Гонка з розробки вакцин проти коронавірусу була питанням життя та смерті. Нещодавнє дослідження показало, що в 2021 році вони врятували 20 млн життів, йдеться в статті The Economist.

Дослідники з компанії Airfinity вважають, що більш ніж половина життів, врятованих у всьому світі, можна віднести всього до двох вакцин: AstraZeneca-Oxford та Pfizer-BioNTech. Кожна з них запобігла від 5 до 7 млн. смертей. На третьому місці опинилася вакцина CoronoVac китайської компанії Sinovac, яка врятувала 1,7–2,2 млн життів, за нею слідує Moderna з показником 1,5–2 млн.

Щоб оцінити скільки життя врятувала кожна вакцина, Airfinity спиралася на дослідження епідеміологів з Імперського коледжу Лондона. У цьому дослідженні оцінювалася кількість смертей, запобіганих у першому році вакцинації, який розпочався 8 грудня 2020 року. Потім дослідники компанії розподілили ці врятовані життя між щепленням. І тому вони покладалися частку кожної вакцини в щеплення країнами на момент закінчення дослідження. Вони також враховували відмінності у їхней ефективності у запобіганні смерті, як показано у клінічних випробуваннях.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
vaktsiny.jpg

При цьому вони зробили кілька припущень. По-перше, коли країна пропонувала кілька типів вакцин, вони застосовувалися одночасно. Насправді так було не завжди. У Британії, наприклад, спочатку всі щеплення проводилися з використанням вакцини Pfizer-BioNTech, і лише пізніше були включені вакцини Moderna та AstraZeneca-Oxford. Airfinity також не враховувала той факт, що деякі вакцини були дані непропорційно більш уразливим групам у цій країні (наприклад, дуже старим людям), що могло призвести до порятунку більшої кількості життів.

Дослідження Airfinity виключило Китай, яким доступно менше даних, а також крихітні країни з населенням менш як 90 тис. осіб.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Те, що AstraZeneca-Oxford та Pfizer-BioNTech стали лідерами до кінця 2021 року, не повинно викликати здивування. Вони швидко наростили виробництво, і до кінця періоду дослідження було зроблено близько 2 млрд і 1,5 млрд ін'єкцій відповідно.

Опубліковані цифри показують лише кількість смертей, запобіганих до кінця 2021 року. Вакцини й зараз продовжують рятувати життя, вони дозволили більшості країн повернутися до подібності до нормального життя, яке було до пандемії.

Коментарі

Всі новини