Facebook Pixel

Велика Британія визнала пвк «вагнер» терористичною організацією

Велика Британія внесла пвк «вагнер» до переліку терористичних організацій.

Про це повідомив очільник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Quote«Я лише нагадаю, що лідер терористичної росії путін публічно визнавав фінансування «вагнера» з бюджету рф» — пише Єрмак.

За активну підтримку чи фінансування пвк «вагнер» у Великій Британії порушники можуть отримати до 14 років позбавлення волі.

Що відомо про пвк «вагнер»

ПВК «вагнер» була створена орієнтовно у 2013 році одним із соратників путіна євгеном пригожиними та діяла в інтересах керівництва рф. Найманці «вагнера» брали участь у військових діях на Донбасі, у Сирії, у Південному Судані та в низці інших військових конфліктів. «Вагнерівці» відомі своїми жорстокими діями проти мирного населення у кількох африканських конфліктах.

Одне з перших згадувань про групу російських найманців з'явилося у росзмі у 2015 році. Тоді про неї писали як про приватну військову компанію, створену для захисту нафтопроводів та суден від піратів в Африці. Проте найманці взяли участь у війні в Сирії, за що частина з них була засуджена за найманство. Одним з учасників групи був колишній спецпризначенець гру міноборони рф підполковник запасу дмитро уткін, який згодом став керівником пвк «вагнер». За однією з версій, уткін мав позивний «вагнер», що й дало назву угрупованню.

Оскільки приватні військові формування в росії нелегітимні, групу «вагнера» намагалися легалізувати за допомогою реєстрації як юридичну особу, що консультує з питань управління. Водночас солдати «вагнера» неодноразово отримували державні нагороди за військову службу.

До відведення групи «вагнера» з Бахмута у травні 2023 року бійці пригожина були одним з найбільших угруповань російських сил під час повномасштабного вторгнення. Російське військове керівництво виділяло найсучаснішу техніку для озброєння найманців, наприклад, танки Т-90.

Також 2022 року пригожин займався рекрутуванням до свого війська засуджених у російських місцях позбавленням волі.

Під час свого звернення 23 червня ватажок терористів повідомив, що під його керівництвом на москву вирушають 25 тис. бійців. 24-25 червня 2023 року пригожин та пвк «вагнер» зробили спробу невдалого заколоту у росії. Після нього пригожин був офіційно помилуваний та відправився до білорусі.

1 липня The Washington Post опублікував супутникові зображення швидкого будівництва табору для тисяч людей на військовій базі в білорусі. Табір міг бути побудований для надходження сил «вагнера» після їхнього вигнання з росії. Сам «вагнер» перебазувався до білорусі після невдалого заколоту пригожина 24-25 червня 2023 року. Однак вже у серпні 2023-го табір поступово починає згортатись.

23 серпня у російській тверській області впав літак, який може належати ватажку пвк «вагнер» євгену пригожину. Разом з пригожиним загинули ще 9 осіб. Наразі йде перепорядкування вагнерівців міноборони рф.

Які ще санкціх діють проти пвк «вагнер»

У грудні 2022 року Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) визнав російського олігарха, засновника пвк «вагнер» і довірену особу російського диктатора путіна євгена пригожина «людиною року» в номінації «організована злочинність і корупція».

У січні 2023 року Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) визнало «вагнер» терористичною організацією, а ЄС ввів санкції проти ПВК.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉