Facebook Pixel

Як вихід вагнерівців змінить битву за Бахмут

Вихід вагнерівців може припинити вуличні бої у Бахмуті. Фото: NYT

Вихід вагнерівців може припинити вуличні бої у Бахмуті. Фото: NYT

Вихід вагнерівців з Бахмута, про який попередив лідер найманців Євген Пригожин, може змінити ситуацію у місті для українських військових.

Зокрема, російські військові або кадирівці могли б їх замінити, але, на думку військових експертів, це змінить хід повсякденних боїв за місто, аналізує The New York Times.


Як вихід вагнерівців з Бахмута змінить ситуацію у місті

Хоча найманці Вагнера певний час воювали разом з регулярними військовими, останніх більше використовували для виснаження української оборони та подальших атак більш досвідчених найманців.

Битва за Бахмут ведеться на двох театрах:

  • вуличні бої всередині міста;
  • в полях і селах на північному та південному заході.

На думку українських військових, повне виведення вагнерівців може послабити або призупинити вуличні бої.

Українські військові аналітики, втім, попереджають, що погроза Пригожина відвести найманців може бути обманним маневром, спробою рф симулювати внутрішню боротьбу та слабкість, аби спровокувати атаку України на добре укріплені позиції.

Українські військові за такої атаки можуть виявити, що «ніхто нікуди не подівся», заявив полковник Петро Черник на пресконференції 5 травня.

Пригожин симулює нестачу боєприпасів?

Тим не менш, за словами речника східного військового командування України Сергія Череватого, Україна вже деякий час очікує розвалу «Вагнера», оскільки її втрати перевищили кількість новобранців, і там щодня гине або поранено близько 200 солдатів.

Quote«Їхнє знищення в таких масштабах триває, і вони не знаходять джерела заміни. Вагнера знищать у Бахмуті».

Череватий зазначив, що не вірить заяві пана Пригожина про брак боєприпасів:

Quote«Це було виправданням невдач на полі бою. Він симулює голод».

Речник додав, що проблемою для «Вагнера» була не відсутність боєприпасів, а брак людей, щоб воювати та вмирати.

Quote«Слово «смерть» стало для синонімом Вагнера», – пояснив він.

Водночас військові експерти зазначають, що відхід Вагнера з Бахмута все одно залишить росію зі значними бойовими силами в місті та навколо нього.

Чому Пригожин вийшов з тіні та шантажує Путіна

Участь Євгена Пригожина та ПВК Вагнера у війні в Україні та його теперішні погрози Міноборони рф забрати війська з Бахмута вивела його з тіні, де він тихо отримував прибутки від особистих звʼязків з Володимиром Путіним, пише The New York Times в іншому матеріалі.

У росії Пригожин намагається встановити контроль над Санкт-Петербургом, другим за величиною містом росії, але тут йому чинять опір як у самому місті, так і у столиці Москві.

Раніше голова ПВК Вагнера непомітно вигравав вигідні контракти на постачання та будівництво та керував приватними найманцями, але з минулого року він став публічним гравцем і намагається збільшити свій вплив.

Його роль зросла настільки, що він напряму шантажує владу рф виводом вагнерівців з Бахмута вже 10 травня та напряму звинувачує у смерті своїх бійців міністра оборони рф Сергія Шойгу та голову Генштабу Валерія Герасимова.


Контекст.

Нагадаємо, раніше керівник ПВК Вагнера Євген Пригожин пригрозив вивести своїх бійців із Бахмута 10 травня через брак боєприпасів, поставивши ультиматум російській владі.

На відео, опублікованому в соцмережах Пригожин йде серед рядів загиблих, за його словами, бійців Вагнера, та звинувачує Шойгу та Герасимова у їхній смерті.

Quote«Це хлопці Вагнера, які загинули сьогодні; кров ще свіжа. Вони прийшли сюди як добровольці, і вони помирають, щоб ви могли жиріти у своїх офісах з червоного дерева», – заявив терорист.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі бачили п’ятничні заяви Пригожина, але він не буде їх коментувати.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉