Facebook Pixel

Контрнаступ близько: як Україна готується до прориву, а Захід заважає рф купити зброю

Українські військові готувалися до контрнаступу у Німеччині. Фото: NYT

Українські військові готувалися до контрнаступу у Німеччині. Фото: NYT

Україна планує розпочати контрнаступ у травні: від його результатів залежатиме, чи тиснутимуть союзники на Київ з вимогою компромісного миру з Володимиром Путіним, аби замрозити повномасштабну війну.

Без рішучої перемоги підтримка України Заходом може ослабнути, а тиск щодо переговорів з рф зросте, пише The New York Times.

Контрнаступ близько: що про це свідчить

Американські чиновники, на яких посилається видання, зазначають, що підготовка 12 бригад по 4 тис. солдатів у кожній завершується у квітні. 9 з них допомагають навчати та озброювати союзники по НАТО.

Крім того, союзники надали Україні значну кількість артилерії та боєприпасів, і мінімум 9 бригад сформовані з використанням танків Leopard та сучасних американських бронемашин.

Операція, за даними США, розгорнеться на півдні України (про це також свідчить поспішний відступ російських військових з окупованих територій біля Херсона). Бойові дії простягнуться, в тому числі, вздовж узбережжя України в Азовському морі, поблизу окупованого Криму.

«Все залежить від цього контрнаступу»

Хоча сподівання багатьох союзників України надто оптимістичні, саме гідний результат найближчих бойових дій, а саме звільнення якомога більших територій визначить максимально вигідну для Києва позицію у майбутніх переговорах, каже колишній посол США в росії та високопосадовець НАТО Олександр Вершбоу:

Quote«Все залежить від цього контрнаступу».

Офіційний Київ називає своєю метою прорвати російську оборону і розвалити російський фронт, водночас у США не впевнені, чи змінить контрнаступ різко ситуацію на користь України.

Вони зазначають, що перед Києвом стоїть багато викликів, і досі є ризик завести війну у глухий кут, адже битва за Бахмут вичерпала запаси боєприпасів та призвела до значних втрат у професійних підрозділах.

Запаси артилерійських боєприпасів, яких Україна вимагає в ідеалі 480 тис. на місяць, і справді є питанням, хоча ЄС та США роблять усе, аби забезпечити Київ.

Втім, американські військові кажуть, що українська армія може знову їх здивувати — цього разу з сучасними танками та американськими бронемашинами. Велику роль також зіграє робота американської, натівської та української розвідок.

Як Україна готувалася до контрнаступу

Україна створювала нові бойові бригади, поєднуючи новобранців із невеликим ядром досвідчених ветеранів.

З січня 2023 року ці підрозділи вирушили на американські навчальні полігони в Німеччині, щоб навчитися користуватися новим обладнанням і проводити загальновійськові маневри, використовуючи ефективний зв’язок для координації наступаючих військ із підрозділами підтримки, такими як танки та артилерія.

Навчання цій тактиці пройшло добре, зазначають американські посадовці: вмотивовані українські військові швидко навчаються.

Втім, із застосуванням нової тактики на практиці будуть складнощі, кажуть українські солдати: їм важко координувати свої операції, адже тут потрібен потужний зв’язок, який складно забезпечити.

Втім, якщо українцям вдасться використати цю нову тактику, навіть у незначній мірі, вони можуть подолати чисельно переважаючі російські сили, вважають у США.

Quote«Якщо вони зможуть прорватися, я думаю, що вони зможуть змінити динаміку на полі бою», — каже віце-голова Об’єднаного комітету начальників штабів, адмірал Крістофер Грейді.

Чому росії непросто здобути хоч якусь перемогу

Хоча нова зброя та підготовка ще не гарантують Україні успішного контрнаступу, росіянам також непросто буде продемонструвати Путіну «хоч якусь перемогу».

З початку повномасштабного вторгнення існували серйозні сумніви щодо основної компетентності російських командирів та їхнього забезпечення добре підготовленими солдатами, артилерійськими снарядами та обладнанням, зазначає NYT.

Росіяни витратили багато своїх крилатих ракет, втратили тисячі людей лише в Бахмуті та вичерпали свої запаси боєприпасів набагато швидше, ніж вони можуть замінити їх власним виробництвом.

Захід намагається перешкодити Москві знайти нові канали для поставок зброї. Так, офіційні особи США та НАТО перешкоджали внутрішньому виробництву рф за допомогою санкцій та експортного контролю, а також чинили дипломатичний тиск на країни, щоб вони відхиляли російські запити на зброю.

Схоже, поки їм вдалося переконати Китай та Єгипет не продавати боєприпаси та летальну зброю Кремлю. Паралельно США тихо тиснуть на Каїр, аби той допоміг Україні.

Представники США заявили, що з єгипетськими державними виробниками зброї погоджено контракт на виробництво артилерійських снарядів для США, які, зі свого боку, надішлють їх Києву.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉