Розрахунок за «зеленим» тарифом склав лише 32% — ГарПок

Рівень розрахунків держпідприємства «Гарантований покупець» («ГарПок) із виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) з початку року до 20 вересня склав 32,3%.

Причиною непогашення боргів перед об'єктами ВДЕ є заборгованість системного оператора «Укренерго», яка на зазначену дату досягла 21,7 млрд грн, повідомляє «ГарПок».

Згідно з даними компанії, повністю розрахуватися за вироблену електроенергію з власниками ВДЕ-генерації вдалося тільки в січні — лютому. У березні цей показник склав уже 47%, квітні й травні — 5%, червні — 4%, липні — 3,5%.

Telegram Logo

Після укладення меморандуму між урядом і власниками об'єктів ВДЕ-генерації рівень розрахунків різко зріс і склав у серпні 65%, а за 10 днів вересня — 51%.

«ГарПок» також інформує, що з початку року придбав 7,637 млн МВт•год електроенергії на загальну суму 11,9 млрд грн за «зеленим» тарифом.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Також повідомляється, що з «Енергоатомом» і «Укргідроенерго» середній рівень розрахунків за ПСО склав 61%. З цими генерувальними компаніями розрахунок було повністю здійснено в січні та березні, у лютому — на 11%, у квітні — на 29%, у травні — на 2,7%, у червні — на 51%, у липні — на 65%. «ГарПок» також повністю розрахувався за серпень і вересень авансом. Загалом було сплачено 13,9 млрд грн.

Обсяг електроенергії, куплений у цих генерувальних компаній, склав 37,812 млн МВт•год.

Нагадаємо: згідно з меморандумом і законом № 810-ІХ про умови підтримки ВДЕ, 40% заборгованості перед ВДЕ має бути погашено до кінця року.

Кабінет міністрів запланував закласти до Держбюджету-2021 20 млрд грн на прямі компенсації виплат за «зеленим» тарифом.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини