Facebook Pixel

Інвестори повертаються на ринок урану: чому та які прогнози

Ринок урану: причини зростання й прогнози. Фото: BLOOMBERG NEWS

Ринок урану: причини зростання й прогнози. Фото: BLOOMBERG NEWS

Стрибок цін на уран після тривалої стагнації на ринку сприяє поверненню інвесторів у цей сектор. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Financial Times.

Quote«Швидке зростання цін на природний газ і вугілля, які в цьому місяці досягли нових рекордів, посилило енергетичну кризу в Європі та Китаї, повернувши уран в центр уваги», — заявив аналітик CQS New City Investment Managers Роб Крейфурд.

Експерт зазначив, що політичним наслідком цієї енергетичної кризи буде бажання Заходу продовжити термін служби наявних АЕС. Очікується, що цей фактор буде підтримувати ціни.

Позитивно оцінюють перспективи ринку урану такі фонди, як Light Sky Macro, Anchorage Capital і Tribeca Investment Partners. Відзначається, що глобальна енергетична криза підкреслює важливу роль ядерної енергетики в переході від викопних видів палива на чистіші джерела енергії.

Telegram Logo

Спотова ціна урану минулого місяця досягла позначки $50. Це привернуло нових інвесторів на ринок вперше з 2005-2007 років, протягом яких ціна урану піднялася з $20 за фунт до рекордних $136 за фунт на тлі високого попиту з боку інвесторів.

Quote«Ми довгий час терпляче чекали, коли щось почне відбуватися. Очевидно, що спекулятивні гроші повертаються в сектор, враховуючи істотний рух ціни урану у вересні», — зазначає аналітик Tribeca Investment Partners в Сингапурі.

Каталізатором 37% стрибка цін за останній час стали активні купівлі урану канадською керуючою компанією Sprott. Physical Uranium Trust, що належить Sprott, є однією з небагатьох компаній, що купує і зберігає фізичний уран. Чимало фондів водночас інвестують в сектор через купівлю акцій виробників урану: Global X Uranium ETF, який вкладає кошти в папери компаній цього сектору, цьогоріч додав 58%.

Засновник Light Sky Macro Бен Мелкам прогнозує, що скорочення запасів урану в період пандемії коронавірусу при очікуваному зростанні попиту сприятиме підйому цін найближчими десятиліттями. Крім того, посилюється фокус політиків на «зеленій енергетиці», зростає попит на стійкі активи в інвестиційному співтоваристві, а це означає, що найближчими роками потенціал зростання вартості урану істотно переважить ризики для цього сектору.

Контекст. Промисловість Європи масово відмовляється від природного газу через аномально високі ціни.

Коментарі

Всі новини