Росія припинила поставки індустріальних мастил в Україну

Профільні підрозділи державної нафтової компанії «Роснефть» припиняють поставки індустріальних мастил І-20а, І-40а і І-50а в Україну.

Про це йдеться в листі «РН-Смазочные материалы» профільного підрозділу «Роснефти» контрагентам, повідомляє enkorr.

«Не прийматимуться до розгляду оферти на постачання індустріальних мастил (І-20а, І-40а, І-50а) виробництва «Башнефть-Новойл», АТ «АНХК» і ПАТ «ЯНОС» в Україні», — йдеться в листі.

Telegram Logo

Ба більше, раніше закуплену, але ще не відвантажену продукцію також не буде відвантажено.

Мастила І-20а, І-40а і І-50а в Україні переважно застосовуються як базові, зазначає видання.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Очікується, що днями «Роснефть» також заборонить постачання в Україну продукції Новокуйбишевського заводу мастил і присадок. А з червня відвантаження базових мастил в Україну припинив другий найбільший російський виробник — «Лукойл».

Україна перебуває у 100% залежності від імпорту базових і товарних мастил, а Росія — найбільший їх постачальник, на чию частку припало 90,5% імпортних поставок, або 67 тис. тонн 2019 року. За підсумками 8 місяців 2020 року частка РФ склала 85,7% з поставками 43 тис. тонн.

Тепер уся надія на білоруські НПЗ. Водночас їхніх потужностей недостатньо, щоби перекрити російські поставки.

Індустріальні (базові) мастила —дистилятні нафтові оливи для змащення вузлів тертя верстатів, вентиляторів, насосів, текстильних машин, а також основа для виготовлення гідравлічних рідин, пластичних і технологічних мастил.

Раніше повідомлялося, що найбільший український виробник олив і змащувальних матеріалів для автомобілів «Азмол Брітіш Петрокемікалс» з Бердянська в Запорізькій області зупинив випуск продукції.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини