Американська торгова палата розповіла, чому Україна недоотримує інвестиції

Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер прокоментував The Page інформацію щодо рішення судді Печерського районного суду Сергія Вовка, який задовольнив вимогу шести офшорних компаній, пов'язаних із братами Суркісами, та зобов'язав Приватбанк виплатити їм $350 млн.

За словами Гундера, в Україні — неефективна судова система, яка є основною причиною недоотримання Україною прямих іноземних інвестицій. Це вже призвело до того, що наша держава стала найбіднішою країною Європи.

«Країни, які дотримуються принципів належного управління та мають справедливе й неупереджене правосуддя, залучають більше інвестицій і швидше зростають економічно. Інвестори не шукають привілеїв, вони прагнуть справедливості. Кожен інвестор має бути впевненим у тому, що він, його активи та співробітники є захищеними».

Андрій Гундер

Андрій Гундер

президент Американської торговельної палати в Україні

Щодо співпраці України з Міжнародним валютним фондом, то вона є «знаком схвалення» для потенційних інвесторів і показує іншим міжнародним організаціям, що Україна – це надійний стратегічний партнер, а її відсутність відповідно ставить макроекономічну стабільність України під загрозу.

Telegram Logo

Контекст. Печерський райсуд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного Приватбанку щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати їхні депозити, заборгованість за якими позивачі оцінюють у $350 млн.

У лютому 2020 року суддя Печерського райсуду В'ячеслав Підпалий зобов'язав Приватбанк компенсувати шести офшорним компаніям Суркісів гроші, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення судді Підпалого, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. У цьому ж місяці Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати свій зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Крім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертації понад 1 млрд грн своїх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які держава згодом викупила за 1 грн.

Пізніше Київський апеляційний суд на своєму засіданні 10 червня відхилив апеляцію Кабінету міністрів на рішення Печерського районного суду від 2017 року. Йдеться про зобов'язання Приватбанку виконувати умови депозитних договорів на суму майже $260 млн, які офшорні компанії братів Суркісів укладали з кіпрською філією фінустанови.

У червні стало відомо про те, що київська прокуратура викликала на допит членів правління Приватбанку. Причиною вручення повісток стала відмова банку виконати рішення суду про виплату офшорним компаніям братів Суркісів понад $250 млн.

Приватбанк 6 серпня отримав повістку про виклик на засідання Печерського районного суду міста Києва за позовом офшорних компаній братів Суркісів. Спочатку йшлося про виплату Суркісам $250 млн, але пізніше афілійовані із Суркісами компанії збільшили позовні вимоги на $100 млн.

Напередодні Печерський районний суд Києва задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного Приватбанку щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати їхні депозити, заборгованість за якими позивачі оцінюють у $350 млн (близько 10 млрд грн). У Приватбанку заявили The Page, що банк оскаржить рішення Печерського районного суду.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини