Facebook Pixel

Приватбанк вирішив судитися з Ігорем Коломойським у США

Автор

Позов надійшов до Канцелярського суду штату Делавер 21 травня поточного року, повідомляється на сайті суду, передає Інтерфакс-Україна. Інформація про терміни його розгляду наразі відсутня.

У позові також фігурує другий екс-власник банку Геннадій Боголюбов та його інвестиційні компанії, стверджує ресурс Law360. Колишніх власників підозрюють у можливому відмиванні мільярдів доларів через делаверські shell-компанії, які купували підприємства й комерційну нерухомість у США.

У позові також фігурують три «агенти» цієї схеми — Мордехай Корф, Хаїм Шохет та Уріел Цві Лейбер, а також близько 20 компаній, зареєстрованих у штаті Делавер.

Приватбанк заявляє про втрату мільярдів, які відповідачі використовували для скупки цінної нерухомості в Огайо і ще більш ніж у дюжині штатів, у тому числі в Техасі, Флориді і Кентуккі. Зокрема, гроші пішли на придбання «стратегічно важливих» підприємств з виробництва сталі і феросплавів. Значні інвестиції в комерційну нерухомість були також зроблені в таких місцях, як Даллас і Клівленд, стверджується у позові.

За даними Law360, всі причетні звинувачуються у нібито несправедливому збагаченні, у здійсненні шахрайських переказів, у цивільній змові та іншому.

Нацбанк вже давно активно судиться з колишніми власниками Приватбанку — існує півтори сотні позовів про стягнення активів так званої групи «Приват» за кредитами рефінансування банку в період з 2008 року по 2016 рік. Ціна питання — 19 млрд грн.

Колишні акціонери також не відстають — за кілька днів до президентських виборів Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію Приватбанку. Це рішення вже оскаржене Кабміном.

Крім цього, суди прийняли ще кілька рішень на користь колишнього співвласника Ігоря Коломойського.

Заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова заявляла агентству Reuters про можливість повторної націоналізації Приватбанку в разі, якщо суд поверне його колишнім співвласникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.


Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.

Детективами міжнародної компанії Kroll виявлено, що протягом десяти років до націоналізації банк був об’єктом масштабних шахрайських дій, якими йому завдано $5,5 млрд збитків. Напередодні націоналізації понад 95% кредитів віддали сторонам, пов’язаним з колишніми акціонерами, а також групам афілійованих з ними осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком».

Гроші з Приватбанку головним чином виводили через «дочки» у Латвії та на Кіпрі. В цілому за вісім років до націоналізації банку через офшорні компанії провели понад $52 млрд, говориться в розслідуванні журналістів OCCRP.


Law360 — служба юридичних новин, що управляється компанією Portfolio Media, дочірньою компанією LexisNexis. Маріус Меланд заснував її в жовтні 2003 року, а в 2004 році почав публікувати щоденний інформаційний бюлетень про право інтелектуальної власності.

Подякувати 🎉