Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Саудівська Аравія скинула ціни на нафту для Європи, але підняла для США та Азії

Постачання Saudi Aramco для європейських покупців у січні стануть дешевшими за всією лінійкою сортів.Фото: Saudi Aramco

Постачання Saudi Aramco для європейських покупців у січні стануть дешевшими за всією лінійкою сортів.Фото: Saudi Aramco

Саудівський державний нафтовий гігант Saudi Aramco підвищив всі свої січневі офіційні відпускні ціни на вантажі до Азії та США. Однак до Європи компанія вирішила застосувати знижки на усю лінійку сортів. Це пояснюється зниженням попиту на сировину в регіоні через стрімке збільшення кількості випадків коронавірусу.

Як пише S & P Global Platts, з найбільшим дисконтом європейці зможуть купити найдорожчу марку нафти — Arab Extra Light. Ер-Ріяд скинув $1,5 від ціни грудня. За Arab Light покупцям доведеться платити на $1 менше, за важку Heavy – на $0,2 менше.

Азійський регіон є ключовим для Saudi Aramco. Тут ситуація кардинально відрізняється від тієї, що спостерігається в Європі. В Азії триває піковий попит на нафту, трейдери активно скуповують сировину, хоча на постачання в лютому інтерес вже знизився.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Для покупців в Азії ціни на різні сорти зросли в середньому на $0,3 — 0,8. Для американських клієнтів ціна зросла на $0,4 — $0,6 за барель.

Контекст. 2 грудня країни ОПЕК+ вирішили продовжити нарощування видобутку згідно з наміченими раніше планами. Отже, із січня бурова активність виробників збільшиться на 400 тис. барелів на добу. Тим часом учасники ринку очікували, що в ОПЕК вирішать узяти паузу через активність нового штаму коронавірусу «Омікрон». Тому після несподіваного для них рішення чорне золото різко подешевшало одразу на 6%, але через нетривалий час йому вдалося відбити частину втрат. Водночас прохання Білого дому збільшити видобуток на більшу величину, як і раніше, ігнорується, оскільки в організації побоюються перенасичення ринку після досягнення крихкого посткоронавірусного балансу. За словами представників ОПЕК, вплив «Омікрона» на сировинний ринок поки що незрозумілий.

Підписуйтесь на нас в Google News!

На тлі оголошення Саудівської Аравії ціна за бочку Brent на Лондонській біржі ICE 6 грудня станом на 14:00 зросла на 2,8% до $71,86. Ціна за барель WTI на Нью-йоркській біржі NYMEX збільшилася на 3% до $68,26.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини