Нафтові котирування опустилися до мінімальних із серпня значень на тлі рішення країн-членів ОПЕК продовжити нарощування видобутку згідно з наміченими планами. Отже, із січня бурова активність виробників збільшиться на 400 тис. барелів на добу. Учасники ринку очікували, що в ОПЕК вирішать узяти паузу через новий штам коронавірусу. Тому після несподіваного для них рішення чорне золото різко подешевшало одразу на 6%, але через нетривалий час йому вдалося відбити частину втрат. Водночас прохання Білого дому збільшити видобуток на більшу величину, як і раніше, ігноруються, оскільки в організації побоюються перенасичення ринку після досягнення крихкого посткоронавірусного балансу. За словами представників ОПЕК, вплив «Омікрона» на сировинний ринок поки що незрозумілий.
У Європі знизилися ціни на газ: у Великій Британії — приблизно на 4%, а на нідерландському майданчику — на 3%. Сталося це на тлі нових прогнозів погоди, які передбачають теплішу й вітряну погоду наступного тижня. Це дало змогу трохи підняти настрої інвесторів, які готувалися до гіршої ситуації.
Тим часом ситуація на світових торгових майданчиках залишається напруженою: експерти хвилюються, що поява «Омікрона» вдарить по ланцюжках постачань, які тільки почали відновлюватися, і створить загрозу поверненню регіонального експорту в нормальний режим. Найбільші побоювання спричиняють можливі дії Китаю, де вводять режим карантину та примусової ізоляції в цілих містах. Утім, поки що в материковій частині КНР новий штам не виявили. Але той факт, що з 10 найбільших світових портів 7 розташовані в Китаї, змушує переживати щодо чергового погіршення ситуації з виконанням замовлень на електроніку, автомобілі та споживчі товари. Якщо завдяки пом'якшенню карантину заводи вдалося знову повернути до роботи, то логістичні проблеми й досі не розв'язано. Згідно з Oxford Economics, поточного року вчасно прибули менш як половина всіх суден, водночас середній час затримок становив 7 днів.
Однією з компаній, що постраждали через порушені ланцюжки постачання, є Apple. Представники виробника попередили, що напередодні новорічних свят зіштовхнулися зі зниженням попиту на нові iPhone 13 — покупці втомилися чекати на важкодоступні смартфони й замість них купують інші пристрої. Ситуація посилюється тим, що через високу інфляцію багато споживачів взагалі можуть відмовитися від купівлі дорогого гаджета, який до того ж мало чим відрізняється від попередньої моделі. Від самого початку в Apple скоротили план виробництва iPhone 13 на 10 млн — до 90 млн через дефіцит запчастин, сподіваючись на поліпшення ситуації наступного року.
Автовиробник Tesla запустив продажі дитячого квадроцикла в стилі анонсованого пікапа Cybertruck. Пристрій важить 55 кг, розвиває швидкість 16 км/год, тримає батарею 24 кілометри, а користуватися ним можуть діти віком від 8 років. Вартість квадроцикла складає $1900. Ілон Маск також виклав у себе на сторінці у Twitter фото свистка в стилі Cybertruck під назвою Cyberwhistle. На сайті виробника свисток пропонується придбати за $50. Відповідно до опису, це преміальний колекційний предмет. Маск не згаяв нагоду підколоти Apple й опублікував твіт, де написав «не купуйте дурні серветки від Apple — краще купіть наш свисток». Наразі всі свистки розпродано.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора