Facebook Pixel

Російська агресія, «Північний потік – 2», НАТО та підтримка України. Підсумки переговорів Зеленського з Байденом

9 грудня увечері відбулася півторагодинна телефонна розмова між президентом Володимиром Зеленським і його американським колегою Джо Байденом. Сторони обговорили безпекову ситуацію в Україні, російський газопровід «Північний потік – 2», війну на Донбасі, членство нашої країни в НАТО та оцінили результати переговорів Байдена з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Про що говорили Байден і Зеленський

Війна на Донбасі

В Офісі президента зазначили, що Байден підтвердив «непохитну налаштованість на пошук шляхів до миру на Донбасі».

Quote«Сторони скоординували позиції щодо подальших кроків у цьому напрямку. Володимир Зеленський наголосив, що ми маємо чіткі пропозиції щодо розблокування мирного процесу й готові обговорювати їх у різних форматах», — йдеться в повідомленні.

«Північний потік – 2» й енергетична безпека

Під час розмови український президент наголосив на загрозах, які для України несе «Північний потік – 2». За його словами, просування газогону позбавляє нашу країну «важливого чинника стримування російської агресії». Сторони обговорили чіткі кроки, які можуть зміцнити енергетичну стійкість України.

Російська агресія

Очільник ОП Андрій Єрмак в ефірі програми «Право на владу» розповів, що Байден запевнив Зеленського в готовності США ввести санкції проти РФ у разі нового вторгнення Росії. Він додав, що Вашингтон надасть всю необхідну допомогу, щоб Україна могла дати відсіч у разі ескалації.

Членство України в НАТО

За словами Єрмака, Байден виступив на підтримку членства України в НАТО та підкреслив, що це вирішуватимуть винятково українські громадяни.

Речниця адміністрації Байдена Джен Псакі зазначила, що президент США «безумовно підтримує прагнення України приєднатися до альянсу. Задля цього країні необхідно виконати низку умов, серед яких боротьба з корупцією», додала вона.

Псакі також наголосила, що повідомлення про те, що Сполучені Штати нібито змушують Україну «здати» свої території на сході є «абсолютною брехнею».

Контекст. Раніше президент Володимир Зеленський позитивно оцінив переговори американського президента Джо Байдена та російського президента Володимира Путіна, про що заявив під час спільного брифінгу з прем'єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем.

Попередня зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена відбулася на конференції ООН зі зміни клімату COP26 в британському Глазго.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉