Facebook Pixel

У МВФ підрахували можливі втрати України через запуск «Північного потоку – 2»

Через російський газопровід «Північний потік – 2» щорічні доходи України від надання в експлуатацію своєї газотранспортної системи знизяться приблизно до $1,2 млрд вже до 2024 року. Про це йдеться у звіті МВФ, передає «Укрінформ».

За останні п'ять років Україна щорічно отримувала в середньому понад $2,5 млрд за надання «Газпрому» своїх газопроводів.

МВФ очікує, що у 2021 році транзитні збори будуть приблизно на 40% менші, ніж за останні роки, а після запуску «Північного потоку – 2» обсяг газу, що проходить через Україну, може ще зменшитися. Після цього, за прогнозом МВФ, доходи України від транзиту можуть знизитися навіть до $1,2 млрд на рік.

Контекст. Оператор газотранспортної системи України очікує втрачати $5-6 млрд щорічно в разі запуску газопроводу «Північний потік – 2». За його словами, $1,5 млрд становитимуть втрати через припинення Росією транзиту. У такому разі в Україні подорожчає газ, оскільки його транспортування з ЄС буде дорожче приблизно на $50 за кубометр. Це призведе до втрат економіки в розмірі ще 2-3 млрд євро.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉