Facebook Pixel

Макогон розповів про сценарії на випадок припинення транзиту російського газу

Якщо російський газ після добудови газопроводу «Північний потік — 2» повністю піде в Європу в обхід України, то у «Оператора ГТС України» є кілька сценаріїв. Про це розповів керівник компанії Сергій Макогон.

«В Україні найбільший внутрішній ринок споживання газу в Східній Європі розміром 30 млрд куб. м, а власний видобуток газу становить 20 млрд куб. м. Тому послуги газотранспортної системи будуть затребувані в будь-якому випадку», — зазначив він.

Транзитні потужності будуть оптимізовані, адже тоді не буде можливості утримувати потужності, які не будуть задіяні для транзиту.

«Ми повинні забезпечити економічно доцільний тариф як для наших внутрішніх споживачів, так і для комерційних клієнтів. Це означає, що ми модернізуємо тільки ті компресорні станції, які будуть використовуватися, а інші почнемо поступово виводити з експлуатації», — пояснив він.

Тому в разі повної відмови від транзиту газу по території України її ГТС вже не можна буде сприймати як доступний запасний варіант.

Також, за словами Макогона, в разі зупинки транзиту європейські країни зіткнуться з втратою гнучкості української ГТС, хоча вона була спроєктована з урахуванням можливості швидкого забезпечення додаткового попиту в ЄС.

«Навіть шляхом збільшення транзиту на добу на 150-200 млн куб. м Північні і Турецький потоки не мають такої гнучкості, тому ЄС потрібно буде вкладати мільярди євро в будівництво нових газосховищ і СПГ-терміналів заради своєї енергетичної безпеки», — вважає Макогон.

Додатково. З Росії до Європи через Україну в лютому поставлено 2906 млн куб. м газу, це на 25% менше, ніж в січні. Такі дані наведені на сайті оператора ГТС (ОГТСУ). «На динаміку вплинула ринкова кон'юнктура в країнах ЄС: в зв'язку з підвищеним попитом і волатильністю цін трейдери почали активний відбір газу з підземних сховищ», — йдеться в повідомленні оператора.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉