В Україні громади отримали право управляти землями в межах власної території. Одночасно змінився порядок ухвалення рішень щодо відчуження земельних ділянок із власності громад.
З внесенням змін до закону «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення місцевої ради про безоплатну передачу земельної ділянки з комунальної власності до приватної ухвалюється не менш як двома третинами голосів депутатів загального складу ради.
«Це нововведення не стосується земельних ділянок, які вже перебувають у користуванні громадян. Така норма дасть змогу усунути можливі корупційні дії на місцевому рівні», — повідомив керівник директорату з питань розвитку місцевого самоврядування Мінрегіону Сергій Шаршов.
Він зазначив, що під час ухвалення рішень органами місцевого самоврядування щодо безоплатної передачі у власність земельної ділянки (із земель комунальної власності) потрібно враховувати категорію земельної ділянки.
Достатньо більшості голосів депутатів ради в разі:
- ухвалення рішення про безоплатну передачу земель із комунальної в приватну власність, якщо такі землі перебувають у користуванні громадян;
- якщо на земельній ділянці розташований житловий будинок, інша будівля чи споруда, що належить громадянину, який звернувся з клопотанням про передачу земельної ділянки;
- якщо це стосується земельних ділянок, на які раніше було видано правовстановлювальні документи.
Дві третини голосів депутатів загального складу ради необхідні в разі ухвалення рішень щодо інших земельних ділянок.
Контекст. Ринок землі почав працювати 1 липня, і станом на 5 серпня зареєстровано 4 117 угод із продажу землі. Найбільше угод уклали в Київській, Полтавській, Сумській і Вінницькій областях.
На початку липня в Україні набув чинності закон про електронні аукціони на ринку землі. Державну землю можна буде придбати тільки на онлайн-аукціонах.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист