Facebook Pixel

В Україні почався онлайн-продаж землі: тепер держземлі можна купити тільки так

Автор

В Україні 5 липня набув чинності закон про електронні аукціони на ринку землі. Державну землю можна буде купити винятково під час онлайн-аукціонів, в електронному вигляді надаватиметься і вся інформація про земельні торги, наприклад про те, скільки коштуватиме гектар сільськогосподарської землі.

Частина норм закону набула чинності ще з дня його опублікування (25 червня в офіційному виданні «Голос України»). Ринок землі в країні почав працювати з 1 липня. Однак земельні онлайн-торги, відповідно до закону, запускалися тільки з 5 липня.

Тепер придбати державну землю охочі можуть лише в процесі онлайн-аукціону. Подавати документи, реєструватися та брати участь у торгах можна з будь-якої точки України.

Інформація про лоти (ціна гектара землі, розмір ділянки тощо), а також про сам аукціон розміщуватиметься безпосередньо в інтернеті (проте деталі поки що невідомі). Але до завершення аукціону відомості про всіх його учасників будуть конфіденційні. Як пояснюють автори закону, це потрібно, щоб організатори не змогли зловживати правами учасників.

В аукціоні можуть брати участь не менше двох осіб. Дозволено брати участь і фермерам, оскільки великі ділянки державної землі будуть дробити на невеликі. Гарантійний внесок — 30% від стартової ціни. Торги вирішили проводити в три раунди — один раунд означає одне підвищення ставки. Мінімальний крок для підвищення ставки — не менше 1% від стартової ціни лота.

Контекст. З 1 липня в Україні запустили ринок землі. Українці вперше за 30 років незалежності отримали право купувати та продавати земельні ділянки. The Page зібрало основну інформацію про ринок землі, яку потрібно знати: дані про ціни на сільськогосподарську землю, документи для оформлення та податки.

Подякувати 🎉